Yükleniyor...

Nijerya Cumhurbaşkanı, Blockchain Teknolojisine Değindi

Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu, bankacılık sektörü için blockchain teknolojisinin kullanılmasının önemini vurguluyor.

nijerya

Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu, bankacılık sektörü için blockchain teknolojisinin kullanılmasının önemini vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain teknoljisinin faydaları üzerinde duran Tinubu, bankacılık faaliyetleri için blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlıyor. Ayrıca finans ve bankacılık faaliyetlerine değinen Tinubu, kripto para birimlerinin ve blockchain hizmetlerinin kullanılmasını amaçlayan bir manifesto yayınladı. Nijerya Cumhurbaşkanı ifadelerine devam ederek, ekonomi anlamında büyümeye teşvik amacıyla dijital varlık düzenlemelerinin de gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Blockchain Teknolojisine Duyulan Güven Giderek Artıyor

Blockchain teknolojisinin sürekli gelişmesi ve sağladığı imkanlardan dolayı global anlamda dikkatleri üzerine toplamış halde. Özellikle de son zamanlarda popüler şirketlerin ve popüler isimlerin sık sık blockchain teknolojisinden bahsetmesi de gündeme damga vurdu. Blockchain teknolojisinin sunduğu imkanlardan faydanlanmak isteyen şirketler, bu alandaki faaliyetlerini giderek artırıyor.

Son zamanlarda giderek artan blockchain yalnızca kripto yatırımcısının değil dünya genelinde sektörlerin ilgisini çektiği görülüyor. Güvenlik bakımından sunduğu hizmetler ile ön plana çıkan blockchain teknolojisi, daha şimdiden birçok şirketin gözdesi haline geldi. Bu alanda ki çalışmalarını giderek artıran şirketler, yatırımlarına devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x