Yükleniyor...

Nijerya, Dijital Varlık Geçişini Hızlandırdı

Nijerya Merkez Bankası, dijital varlıklara geçişi hızlandırmak amacıyla ATM'lerden para çekme işlemlerine sınırlamalar getiriyor.

Nijerya Dijital Varlik Gecisini Hizlandirdi

Nijerya Merkez Bankası, dijital varlıklara geçişi hızlandırmak amacıyla ATM’lerden para çekme işlemlerine sınırlamalar getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geleneksel finansın ve küresel ekonominin değişmeye başladığı dönemlerde, dijital varlıklara olan ilgi giderek artıyor. Özellikle Bitcoin ve blockchain teknolojisi, ülkelerin esas gündem maddesi haline gelmeye başladı. Bu süreçlerin ortasında Nijerya, ülke insanını dijital varlıklara ve CBDC‘ye yöneltmek amacıyla yeni bir hamle yapıyor. Nijerya Merkez Bankası, geçişi hızlandırmak amacıyla ATM’lerden para çekme işlemlerine sınırlamalar getirmeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası, Dijital Varlık Kullanımını İstiyor

Nijerya Merkez Bankası, geleneksel para kullanımını bırakmayı ve dijital varlıklara geçmeyi amaçlayan çalışmalara imza atıyor.

Ülkenin ana gündeminde, Bitcoin ve türevlerinin oluşturduğu bir dijitalleşme benimsenmesi yer alıyor. Bu nedenle Nijerya, nakit kullanımını ve geleneksel para biriminden uzaklaşmayı amaçlayan bir hamlede bulundu. Artık Nijerya’da ATM’lerden para çekme işlemleri sınırlı yapılabilecek.

Bu kapsamda, Nijerya’nın en büyük kripto para borsalarından birisi olan NairaEX’te 1 adet Bitcoin’in fiyatı 38 bin dolar seviyesine kadar ilerledi. Bu durum mevcut piyasa koşullarına bakıldığında, Bitcoin’in Nijerya’da yüzde 60 daha değerli olduğunu öne çıkarıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x