Yükleniyor...

Nijerya, Kripto Yasağını Değerlendirmek İçin Görüşmeler Yapıyor

Geçtiğimiz yıl Nijerya, kripto paraları ülkesinde yasakladığını duyurmuştu.

nijerya kripto para

Geçtiğimiz yıl Nijerya, kripto paraları ülkesinde yasakladığını duyurmuştu. Kara para aklama ve terör gerekçesiyle kripto para kullanımı yasaklayan Nijerya, yasağı tekrar değerlendirmek için konunun uzmanlarıyla görüşmelere başladı.

Nijerya İletişim Komisyonu (NCC), akademisyenler, hükümet yetkilileri ve teknoloji meraklılarıyla birlikte Blockchain gibi gelişmekte olan teknolojilerin ekonomiyi artırmadaki avantajlarını tartıştı.

Nijerya, Blockchain Teknolojisiyle İlgili Çalıştay Düzenledi

Ekran goruntusu 2022 04 28 101435

Paydaşlar, Komisyon tarafından Kamu Hizmeti Reformları Bürosu (BPSR) ile ortaklaşa düzenlenen iki günlük bir çalıştayda, NCC tarafından yönlendirilen yönergeler, kurallar ve yönergelerde ifade edilen politikaların verimli bir şekilde uygulanmasının yenilik ve büyümenin temel taşı olabileceği konusunda anlaştılar.

Abuja’da gerçekleştirilen ve ‘Dağıtılmış Defter Teknolojisi’ne odaklanan çalıştayda katılımcılar arasında finans kurumları, Bakanlıklar, Daireler ve Ajanslar (MDA), akademi, Nijerya askeri ve paramiliter güçleri, Nijerya Siber Savaş Komutanlığı ve özel sektörden kişiler vardı.

Çalıştay katılımcıları, NCC’nin dinamik bir dijital düzenleyici ortamı teşvik etmedeki rolünü, yeni ve gelişmekte olan teknolojilerin büyümesine, gelişmesine katkısını ve NCC’nin Nijerya’da gelişen teknolojileri benimsemesini kabul ederek takdir etti.

NCC’nin Yeni Medya ve Bilgi Güvenliği Direktörü Dr. Haru Al-Hassan etkinlikte açılış konuşmasını şu şekilde yaptı:

“İyi düzenleyici politikalar, inovasyon ve büyümenin temelidir. Aksi takdirde Blockchain ve diğer yenilikçi teknolojiler olarak bilinen Dağıtılmış Defter Teknolojileri’nin (DLT’ler) Nijerya’nın büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmaya devam etmesi Komisyonun arzusudur.”

BPSR Genel Müdürü Dr. Dasuki Arabi, Nijerya hükümetinin, yeni teknolojilerin verimliliğini artırmak için bir dizi inisiyatif aracılığıyla yeni teknolojileri çağdaş kamu hizmeti sektörüyle uyumlu hale getirmek için çalıştığını söyledi. Ayrıca Blockchain’in Ulusal e-Devlet Ana Planının uygulanmasının önemli bir bileşeni olacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x