Yükleniyor...

Nike OF1 NFT Satışı 1 Milyon Doları Aştı

Nike SWOOSH Web3 platformunun piyasaya sürdüğü ilk NFT koleksiyonu, teknik sorunlara rağmen satış hacminde 1 milyon doları aştı.

nike

Nike SWOOSH Web3 platformunun piyasaya sürdüğü ilk NFT koleksiyonu, teknik sorunlara rağmen satış hacminde 1 milyon doları aştı. 

Nike, 8 Mayıs’ta duyurduğu NFT koleksiyonunun satışını 15 Mayıs’ta başlattı. İlk Erişim olarak adlandırılan satış turu, yalnızca erken giriş bileti olarak geçerli olan posterler ve airdrop elde eden seçkin kullanıcılar için açıktı. Nike, ilk SWOOSH topluluğu üyelerine toplam 106.453 poster dağıtıldığını açıkladı. 

Kullanıcılar Teknik Sorunlardan Şikayet Etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Polygonscan verilerine göre 25 Mayıs itibariyle 66.000’in üzerinde NFT satışı gerçekleşti.

Air Force 1 ayakkabının ilk piyasaya sürüldüğü yıla ithafen her bir NFT’nin fiyatı 19,82 dolar olarak belirlendi. Nike şu ana kadar satışlardan yaklaşık 1,3 milyon dolar değerinde gelir elde etti. İlk rakamlar umut verici görünsede, teknik sorunlar nedeniyle lansman birkaç kez ertelendi ve heyecanlı alıcılar bu süreçten dolayı hayal kırıklığına uğradı. 

Bununla birlikte, Nike ekibinden gelen açıklamalar satışların beklenenden daha yavaş ilerlediğine işaret etti.  

15 Mayıs’ta gerçekleştirilen ilk erişim satışı sırasında, platformun web sitesi sık sık çöktü ve kullanıcıların kötü bir  deneyim yaşamasına yol açtı. Bazı kullanıcılar, Nike’ın sınırlı sayıda üretilen koleksiyon ürünlerini kitlelere sunma konusunda yetersiz olduğunu ve hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti. 

Nike, Web3 stratejisini genişletmek için son yıllarda istikrarlı adımlar atıyor. Şirket, daha önce dijital moda girişimi RTFKT Studios’u satın aldı. Bu süreçte RTFKT, CryptoKicks koleksiyonu da dahil olmak üzere birçok başarılı NFT’yi kullanıma sundu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x