Yükleniyor...

Nintendo’nun Apar Topar Kaldırdığı Oyununun Kripto Para Madenciliğiyle İlgisi Ne?

Nintendo, Cooking Mama:

nintendo

Nintendo, Cooking Mama:Cookstar adlı yemek pişirme oyununun son uygulamasını tartışmalı bir biçimde sitesinden kaldırdı. Oyunun neden aniden siteden kaldırıldığına dair resmi bir açıklama yapılmazken; çeşitli sosyal medya sitelerindeki bazı kullanıcılar kaldırılma sebebinin, oyunun Nintendo Switch konsolları aracılığıyla Bitcoin madenciliği yaptırılması olabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu iddiaları başlatan Reddit sitesindeki bir kullanıcının, Cooking Mama: Cookstar oyununun gizlice kripto para madenciliği yaptırdığı iddiasıydı. Oyunun kripto madenciliği ile bağlantısı ise yayıncısının oyunda blok zinciri teknolojisinin kullanabileceğini içeren açıklamalarından kaynaklanıyordu.

Oyunun geliştiricisi ise bu iddiaları yalanlayarak açıklama yaptı:

“Geliştiriciler olarak şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki kripto para birimleriyle herhangi bir ilişki,veri toplama, blok zinciri teknolojisini kullanma veya kodda şüpheli herhangi bir şey katiyen yok. Nintendo Switch, bazı mobil ve bilgisayar oyunlarıyla ilişkili veri ve gizlilik sorunlarının hiçbirinin olmadığı, son derece güvenli bir platformdur.”

Screen Rant’in bildirdiğine göre oyunun geliştirme ekibinin bir üyesi oyunun kaldırılma sebebi hakkında yeni bir iddiada bulundu ve sebebi oyunun yayıncısı Planet Entertainment ile fikri mülkiyet sahibi Office Create arasındaki süregelen hukuk savaşı olarak belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x