Yükleniyor...

Nissan, Web3 Marka Başvurularını Artırıyor

Otomotiv devi Nissan, dört yeni Web3 ticari marka başvurusunda bulunarak, blockchain girişimlerini hızlandırıyor.

nissan web3 metaverse

Otomotiv devi Nissan, dört yeni Web3 ticari marka başvurusunda bulunarak, blockchain girişimlerini hızlandırıyor.

Japon otomotiv devi Nissan, ABD’de dört yeni Web3 konulu ticari marka başvurusunda bulundu. Bu yeni başvurular, Infiniti, Nismo ve Nissan markalarını kapsıyor.

Web3 konusunda adımlarını hızlandıran Nissan, Web3 ticari marka başvurularını, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) 7 Mart’ta gerçekleştirdi. Basına yeni düşen bu başvurularda, metaverse ve NFT adımları dikkat çekiyor.

Nissan, Web3 Konusunda Emin Adımlar Atıyor

Japonya merkezli otomotiv devi Nissan, dört farklı Web3 ticari marka başvurusunda bulunarak, dijital teknolojideki konumunu sağlamlaştırıyor.

Şirketin gerçekleştirdiği ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) başvuruları, Nissan’ın sanal tasarımları olan; giysiler, arabalar, başlıklar, ticaret kartları, oyuncaklar, biletler gibi konuları kapsıyor. Şirket ayrıca, bir NFT pazaryeri oluşturmak için de planlamalar yapıyor.

Küresel dev şirket, Nissan’ın önerdiği NFT’ler hakkında kapsamlı bilgi akışı sağlayan bir web sitesinin yanı sıra, metaverse reklam hizmetlerinin de ana hatlarını çizdi.

Otomotiv şirketi ayrıca, metaverse çalışmaları kapsamında, sanal mağazası Nissan Hype Lab‘da üç aylık bir “gösteri deneyi” yürüttüğünü duyurdu. Bu konu özelinde şirketten gelen açıklamada, otomobiller için yeni satış yöntemlerinin olasılığının irdelendiği aktarıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner