Yükleniyor...

Nomad Bağlantılı Bir Cüzdan Ethereum Transferi Gerçekleştirdi!

Nomad Bridge ile ilişkili anonim bir adres, yaklaşık bir buçuk milyon dolarlık Ethereum'u (ETH) Tornado Cash'e transfer etti.

Nomad Baglantili Bir Cuzdan Ethereum Transferi Gerceklestirdi

Nomad Bridge ile ilişkili anonim bir adres, yaklaşık bir buçuk milyon dolarlık Ethereum’u (ETH) Tornado Cash‘e transfer etti.

Geçtiğimiz yaz Nomad Bridge bir hack saldırısına maruz kaldı. Akıllı sözleşmelerdeki açıktan yararlanan anonim hacker’lar, projedeki neredeyse tüm fonları ele geçirmeyi başardı. Nomad Bridge, bu hack saldırısı neticesinde 190 milyon dolarlık bir zarar ile karşı karşıya kaldı. Son ağ aktivitelerine bakıldığında, Nomad Bridge ile bağlantılı bir cüzdanda varlık transferi gerçekleşti. Anonim cüzdan, 1.57 milyon dolarlık Ethereum‘u Tornado Cash‘e taşıdı.

Nomad Bağlantılı Cüzdan Ethereum Transferi için Aktifleşti

190 milyon dolarlık Nomad Bridge saldırısıyla bağlantılı bir anonim cüzdan 1.57 milyon dolarlık Ethereum’u (ETH) hareket ettirdi.

Kripto denetim kuruluşu CertiK, Nomad bağlantılı bir cüzdanın harekete geçtiğine dair uyarıda bulundu. CertiK, Nomad hack saldırısıyla ilgili cüzdanın, 1.200 ETH‘yi bozdurmak amacıyla Tornado Cash‘e taşıdığını ileri sürdü. Hacker, kripto karıştırıcı platfora 12 farklı işlemde 100‘er ETH gönderdi.

Nomad Baglantili Cuzdan Ethereum Transferi icin Aktiflesti

1 Ağustos‘ta Nomad tarafında yaşanan açığa saldıran yüzlerce anonim, bir güvenlik ihlalinden yararlanarak köprüdeki tüm varlıkları boşaltmaya çalıştı. Raporlara göre bu saldırganlar, 88 milyon dolarlık bir varlığı ele geçirmişti. Nomad, toplam 190 milyon dolarlık kayıpla en büyük hack saldırılarından birini yaşamış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner