Yükleniyor...

Nomad Çalınan Fonlar İçin Yeni Bir Proje Duyurdu

Nomad Protocol, Nomad Whitehat Ödülü'nü dağıttı.

Nomad Calinan Fonlar Icin Hackerlari Ikna Etmeye Calisiyor

Nomad Protocol, Nomad Whitehat Ödülü’nü dağıttı. Bu ayın başlarında Nomad Bridge‘e saldıran hackerların, Whitehat’tan ilham alan bir NFT projesiyle hackerlardan fonları iade almak üzerine yeni bir plan geliştiriyor.

Nomad Çalışmayı Metagame İle Yürütüyor

Nomad hackerlardan çalınan fonların geri alınabilmesi için yürüttüğü projede NFT firması Metagame ile ortaklık yapıyor.

Nomad, Metagame ile beyaz bir sihirbazın şapkasından ilham alan NFT koleksiyonunu yarattı. Nomad tarafından paylaşılan teklife göre, çaldığı fonların en az yüzde 90’ını iade eden herhangi bir hacker, bu özel NFT’den almaya hak kazanacak. Tüm iadeler, Metagame’in açık kaynaklı EVM-çeviricisi kullanılarak doğrulanacak.

Whitehat konu hakkında yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Yanlış sebep için bile olsa doğru olanı yapan insanları destekliyoruz ve bunun gibi şeylerin daha fazla insanı doğru olanı yapmaya teşvik edeceğini umuyoruz”

Metagame kurucusu Brennan Spear, doğru olanı yapan bireyleri tanımanın, toplumun yararına gelecekteki iyi işleri teşvik etmek olduğuna inanıyor.

Bütün bunlara karşın Nomad’ın attığı tweete kullanıcılar tepki gösterdi. Twitter kullanıcıları, “iyi yardımseverleri” bridge hack sırasında aldıkları fonları iade etmeye teşvik etmek için yapılan teklifi eleştirmekten geri durmadı.

Metagame ise eleştirilere şöyle cevap verdi:

“Bu Metagame’in fikdriydi ve Metagame tarafından Nomad’e sunuldu. Nomad’in odaklanması gereken farklı çok fazla şey var. Metagame’in ise odak noktası NFT’ler”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner