Yükleniyor...

Norveç Merkez Bankası, Kriptoyu Odağına Aldı

Norveç Merkez Bankası, ülke hükümetinin kripto düzenlemeleri konusunda harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Norvec Merkez Bankasi

Norveç Merkez Bankası, ülke hükümetinin kripto düzenlemeleri konusunda harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Kripto sektörünün bu yılki ana odak noktasında düzenlemeler yer alıyor. Birçok ülke ve düzenleyicinin kripto sektörünü düzenlemek için harekete geçtiği biliniyor. Özellikle Avrupa Birliği, MiCA ile birlikte kripto konusunda net bir adım atmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Norveç Merkez Bankası, kripto düzenlemeleri konusunda ülke hükümetine çağrıda bulundu. Banka, MiCA‘nın beklenmemesini ve hızlı bir şekilde ulusal düzenleyici çerçevenin oluşturulmasını tavsiye etti.

Norveç Merkez Bankası, Ulusal Kripto Düzenlemelerini Önerdi

Norveç Merkez Bankası, uluslararası düzenleyici çerçevenin önemli olduğunun altını çizdi. Ancak banka, Norveç‘in uluslararası düzenleyici çözümleri beklemek yerine kendi düzenlemelerini oluşturması gerektiğini aktardı.

Hızlı bir düzenleyici ilerleme bekleyen Norveç Merkez Bankası, Norveç makamlarının harekete geçmesini talep etti. Banka, ulusal düzenleme çerçevesine örnek olarak, merkezi olmayan finansmanla ilişkili riskin nasıl yönetilmesi gerektiğinin değerlendirilmesini öne sürdü.

Avrupa Birliği kripto düzenlemeleri konusunda netlik sağlayan ve dünyanın ilk kapsamlı kurallar dizisine son onayı vermişti. Ancak uluslararası kripto düzenlemeleriyle ilgili henüz net bir çalışma ortaya çıkmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x