Yükleniyor...

Norveçli Petrol Milyarderi, Bitcoin (BTC) Yatırımlarına Odaklanan Yeni Bir Şirket Kurdu

Milyarder Kjell Inge Roekke'nin sahibi olduğu firmanın yeni yatırım kuruluşu Seetee, tamamen Bitcoin'e yöneliyor.

bitcoin

Milyarder Kjell Inge Roekke’nin sahibi olduğu firmanın yeni yatırım kuruluşu Seetee, tamamen Bitcoin’e yöneliyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Norveçli petrol kralı Kjell Inge Rokke, son zamanlarda Bitcoin’e olan ilgisini ve olumlu duruşunu kamuoyuna açıkladı. Finans sektörü ve merkez bankalarının karşılaştığı aksaklıklara karşı BTC’nin en iyi koruma yöntemi olabileceğini belirtti.

Oslo borsasında listelenen Aker ASA, bitcoin (BTC,% -1.18) projelerine ve şirketlerine yatırım yapmaya adanmış yeni bir şirket kurdu. Holding bugün yaptığı bir duyuruda, yeni kuruluşu Seetee AS’nin tüm likit yatırım yapılabilir varlıklarını Bitcoin’de tutacağını ve ayrıca Bitcoin madenciliği endüstrisine gireceğini söyledi.

Aker’in başkanı ve çoğunluk sahibi Norveçli milyarder Kjell Inge Roekke hissedarlara yazdığı bir mektupta, şunları söyledi:

“Öncelikle, hazine varlığımız olarak Bitcoin kullanacağız ve topluluğa katılacağız. Bitcoin konusunda hodlers olacağız.”

Seetee, 500 milyon Norveç Kronu (58,3 milyon $) sermaye ile piyasaya sürülüyor.
Yeni firma, Bitcoin madenciliği ve yan zincir projeleri üzerinde çalışmak için Kanada’dan Blockstream ile ortaklık kurdu. Roekke, “Bitcoin yine de sıfıra gidebilir. Ama aynı zamanda yeni bir parasal mimarinin çekirdeği haline gelebilir. Öyleyse, bir Bitcoin milyonlarca dolar değerinde olabilir” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner