Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Nouriel Roubini Ethereum’un 0 Dolara İneceğini İfade Etti

Nouriel Roubini Ethereum’un 0 Dolara İneceğini İfade Etti

ABONE OL:google-news

Ünlü ekonmist Nouriel Roubini bilinen lakabıyla Dr. Doom, Ethereum (ETH) hakkında sert eleştirilerde bulundu. Roubini, en büyük ikinci kripto para biriminin uzun vadede kaçınılmaz bir biçimde 0 dolara ineceğini ifade etti.

Hali hazırda Bitcoin şüphecisi olarak da bilinen ekonomist, Bitcoin’in “düzenlemeden uzak borsalar, ücretli propagandacılar ve perakende yatırımcıları bulmak isteyen dolandırıcılık ordusundan oluşan, tamamen yeni bir suç endüstrisine yol açtığını” söylemişti. Görünüşe göre, Roubini sadece Bitcoin’den nefret etmiyor. Roubini, kısa bir süre önce attığı bir tweet ile Ethereum’un bin 400 dolarlık zirvesinden yüzde 90 daha düşük olduğunu ve 2018’in en düşük seviyesine yaklaştığını ifade ederken, 0 dolara da düşeceğini söyledi.

Nouriel Roubini Doğru mu Söylüyor?

Roubini, Ethereum’un rayiç değerinin bin dolardan ziyade 0 dolara yakın olduğunu düşünürken, proje şüphesiz son haftalarda ve aylarda bazı güçlü gelişmeler yaşadı. Örneğin dünyanın en büyük 16. bankacılık kurumu olan bir İspanyol bankası olan Banco Santander, bu yılın başlarında Ethereum kullanarak ilk “uçtan uca blockchain bonosu” işlemini gerçekleştirdi. Bu, Santander’ın görünüşte 20 milyon dolarlık bir borç ihracı yapmak için sadece Ethereum ve ERC-20 belirteçleri kullandığı anlamına geliyor.

Fortune, bu ayın başlarında, Ethereum merkezli bir merkezi finans platformu olan Compound’un Andreessen Horowitz’in A16z’sinden 25 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı. Ethereum’un uzun zamandır beklenen İstanbul hard fork’unun 4 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Bu hard fork altı önemli kod değişikliği getirecek.

Ethereum’un fiyatında ne gibi gelişmeler yaşanacağını, Dr. Doom’un haklı olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,400TakipçilerTakip Et
615AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar