Yükleniyor...

Nouriel Roubini Ethereum’un 0 Dolara İneceğini İfade Etti

Ünlü ekonmist Nouriel Roubini bilinen lakabıyla Dr.

Nouriel Roubini ETH 0 dolara düşecek dedi

Ünlü ekonmist Nouriel Roubini bilinen lakabıyla Dr. Doom, Ethereum (ETH) hakkında sert eleştirilerde bulundu. Roubini, en büyük ikinci kripto para biriminin uzun vadede kaçınılmaz bir biçimde 0 dolara ineceğini ifade etti.

Hali hazırda Bitcoin şüphecisi olarak da bilinen ekonomist, Bitcoin’in “düzenlemeden uzak borsalar, ücretli propagandacılar ve perakende yatırımcıları bulmak isteyen dolandırıcılık ordusundan oluşan, tamamen yeni bir suç endüstrisine yol açtığını” söylemişti. Görünüşe göre, Roubini sadece Bitcoin’den nefret etmiyor. Roubini, kısa bir süre önce attığı bir tweet ile Ethereum’un bin 400 dolarlık zirvesinden yüzde 90 daha düşük olduğunu ve 2018’in en düşük seviyesine yaklaştığını ifade ederken, 0 dolara da düşeceğini söyledi.

Nouriel Roubini Doğru mu Söylüyor?

Roubini, Ethereum’un rayiç değerinin bin dolardan ziyade 0 dolara yakın olduğunu düşünürken, proje şüphesiz son haftalarda ve aylarda bazı güçlü gelişmeler yaşadı. Örneğin dünyanın en büyük 16. bankacılık kurumu olan bir İspanyol bankası olan Banco Santander, bu yılın başlarında Ethereum kullanarak ilk “uçtan uca blockchain bonosu” işlemini gerçekleştirdi. Bu, Santander’ın görünüşte 20 milyon dolarlık bir borç ihracı yapmak için sadece Ethereum ve ERC-20 belirteçleri kullandığı anlamına geliyor.

Fortune, bu ayın başlarında, Ethereum merkezli bir merkezi finans platformu olan Compound’un Andreessen Horowitz’in A16z’sinden 25 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı. Ethereum’un uzun zamandır beklenen İstanbul hard fork’unun 4 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Bu hard fork altı önemli kod değişikliği getirecek.

Ethereum’un fiyatında ne gibi gelişmeler yaşanacağını, Dr. Doom’un haklı olup olmadığını ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner