Yükleniyor...

Novogratz, ABD’deki Krize Karşı Bitcoin Almayı Önerdi

Galaxy Digital CEO'su Michael Novogratz, altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) almak için doğru zaman olduğunu belirtti.

Novogratz

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) almak için doğru zaman olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC‘ye röportaj veren Michael Novogratz, bankaların genellikle daha az kredi vererek sermayelerini yeniden oluşturduklarını, bunun da bir likidite krizini meydana getirebileceğini aktardı. Ayrıca Novogratz, emtia piyasası gibi göstergelerin resesyon gibi endişelere işaret ettiğinin de altını çizdi.

CNBC röportajında gündeme değinen Novogratz, tüm bu bankacılık krizlerinin ve likidite sıkışıklığının ortasında, altın, gümüş ve Bitcoin almak için uygun bir zaman olduğunu ifade etti.

Novogratz, Bitcoin Maksimalistliğini Sürdürüyor

CNBC‘nin Squawk Box programında konuşan Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin maksimalistliğiyle dikkat çekti.

ABD‘de bankacılık sektörü, bu ay zorlu ve çalkantılı dönemlerden geçiyor. Silvergate Bank, Signature Bank ve Silicon Valley Bank‘ın aynı hafta çökmesi, bankacılık sisteminin genel görünümünü “negatife” dönüştürdü.

Novogratz, CNBC’ye verdiği demeçte, Fed’in faiz politikasında “güvercin bir artış yapmak istediğini” belirtti. Ancak Novogratz, bu faiz politikasını uygulamanın “büyük bir hata” olacağını savundu. ABD’deki bu sıkıntılı süreçlerin etkilerine değinen Novogratz, şunları söyledi;

“Bitcoin ve kripto sektöründe olmak için bir zaman varsa, o zaman şuan. Çünkü hükümetler acı çok büyük olduğunda çok fazla para basıyor ve bunu görüyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x