Yükleniyor...

Novogratz: Bitcoin’e (BTC) Olan Güven Buharlaştı

Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz'a göre, yaşanan bu süreç bir güven oyuydu ve Bitcoin (BTC) bunu kaybetmiş olabilir.

mike novogratz

Galaxy Digital‘in CEO’su Mike Novogratz’a göre, yaşanan bu süreç bir güven oyuydu ve Bitcoin (BTC) bunu kaybetmiş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) fiyatı, yılın en düşük seviyesi olan 5 bin 301’in de altına düşerek rekor kırdı. Analistler bu devasa hareketin etrafında açıklamalar yapmaya çalışırken, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz her şeyin bir güven konusu olduğuna inanıyor.

Bitcoin Baskı Altına Giriyor

Novogratz’a göre, küresel güven uçtu. ABD borsası son zamanlarda 1987’den beri en büyük çöküşle mücadele ederken, tüm dünya korkunç bir kıyamet filmini anımsatıyor. Ne yazık ki Bitcoin taraftarları için, en iyi kripto para birimi bu oynaklığa karşı bir set olarak hizmet edemedi ve hisse senetlerinden daha sert bir darbe aldı.

Bununla birlikte, Novogratz, yatırımcıları koronavirüs salgınının Bitcoin için son derece tehlikeli olabileceği konusunda uyarmaya çalıştı. Novogratz, 1 Mart’ta yatırımcıların bu tür siyah kuğu olayları sırasında tüm varlıklarını tasfiye etme eğiliminde olduklarını açıklamıştı.

Yüzde 40’lık tarihi fiyat çöküşünden sonra, Bitcoin şu anda keşfedilmemiş bölgelerde. Ayılar, en iyi kripto para birimini yakın zamana kadar ulaşamayacak gibi görünen titanyum desteği olan 200 haftalık hareketli ortalamanın altına bile çekmeyi başardı.

Novogratz, daha önce BTC’nin bu yıl sonuna kadar 12 bin doların üzerine çıkacağını tahmin etmişti. Ancak, şimdi yükseliş tahminini gözden geçirmesi gerektiği açık. Eylül ayında bu kazayı geri alan efsanevi tüccar Peter Brandt, yakın zamanda BTC’nin bin doların altına düşebileceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x