Yükleniyor...

Novogratz, Kurum ve Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin Beklediğini Söyledi

Galaxy Digital CEO'su olan Mike Novogratz, Bitcoin'in (BTC) yaşadığı her düşüşte, satın almak için bekleyen kurumların ve bireysel yatırımcıların olduğunu ifade etti.

mike

Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı her düşüşte, satın almak için bekleyen kurumların ve bireysel yatırımcıların olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Novogratz, yaşanan %10’luk düzeltmenin, Bitcoin’i Cuma günkü yerine geri getirdiği için çok da önemli olmadığını düşünüyor.

Novogratz, CNBC’de Squawk Box programında yaptığı konuşmada, son üç dört ay içerisinde Bitcoin’in tartışmasız bir varlık sınıfına dönüştüğünü ifade etti. Bu sebeple her bankanın bilançosuna Bitcoin dahil etmeye çalıştığını ve bireysel yatırımcıların da buna ayak uydurduğunu ifade etti.

“Bitcoin’de long pozisyonda değilsen, short pozisyondasın.”

Novogratz’a göre 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinden yararlanacak olan Amerikalı gençlerin bir kısmı, bu parayı Bitcoin satın almak için kullanabilir.

Bitcoin Neden Düştü?

Novogratz’a göre Bitcoin’in son yükselişinin en büyük nedeni, bireysel yatırımcıların varlığa olan ilgisiydi. Düzeltme sebebine gelince şu ifadeleri kullandı:

“Tek bir kötü hikaye, tek gergin an ve ardından herkes elindeki varlıkları satışa çıkarıyor.”

Novogratz yine de yaşanan %10’luk düzeltmenin çok da önemli olmadığını düşünüyor. Varlık düzeltmenin ardından bile Cuma günkü seviyesine geri dönmüş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x