Yükleniyor...

Novogratz : “Bitcoin’de Yakında 10 Bin Dolara Ulaşmazsak Şaşıracağım”

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in yakında 10 bin dolar olmamasının onu 'şaşırtacağını' söyledi.

mike novogtarz scaled

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in yakında 10 bin dolar olmamasının onu ‘şaşırtacağını’ söyledi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC’den Kelly Evans ile yaptığı son röportaj sırasında bir kez daha; Bitcoin’in fiyatının kırılması zor 10 bin dolar seviyesini aştıktan sonra 20 bin dolara ulaşacağını ifade etti. Novogratz, şunları söyledi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Yakında 10 bin dolara ulaşmazsa beni şaşırtacak. Bundan sonra 14 bin dolar ve 20 bin dolar seviyelerini göreceğiz.”

Eski Hedge fonu yöneticisi, Bitcoin’in ödeme amaçlı para birimi olarak kullanılmasını beklemediğini ifade ediyor ve Bitcoin için boğa rallisinin, değerli maden altındaki gibi işlediğini söylüyor.

Dijital Yarış Hız Kazanıyor

Novogratz, Çin’in Japonya, Güney Kore ve Hong Kong ile birlikte Güney Asya fiat para birimleri tarafından desteklenen bölgesel bir kripto para birimi başlatma çabalarını hatırlattı. Bu nedenle, ABD’yi bu ilerlemenin gerisinde kalmamaya ve ABD Dolarının tokenlaştırılmış versiyonu üzerinde çalışmaya teşvik ediyor.

Venmo ve dijital dolar arasındaki farkı açıklarken, ikincisinin merkezi olmayan bir sistemi temsil edeceğini belirtiyor. Hem Venmo hem de PayPal’ın 365 milyon kullanıcısının üçüncü çeyrekte kripto para birimi alıp satmasına izin verilmesi bekleniyor. Bu arada, Novogratz’un da belirttiği gibi, Facebook da yıl sonuna kadar Libra’yı başlatmak için çalışıyor.

“Kripto Anne Uygun Olabilir”

Yakın zamanda Başkan Donald Trump tarafından New York’un Güney Bölgesi için aday gösterilen SEC Başkanı Jay Clayton’un ayrılmasından bahseden Novogratz, kripto para endüstrisinin ‘biraz daha meşgul’ ve ileriye dönük birine ihtiyacı olduğunu söylüyor. Novogratz, ‘Kripto Anne’ lakaplı Hester Peirce’in Clayton’ın işi için ‘büyük bir seçim’ olabileceğini ileri sürüyor.