Yükleniyor...

Novogratz, Yarılanma Sonrası Ethereum ve Bitcoin’in Durumunu Değerlendirdi

Kripto para yatırım bankası Galaxy Digital'in kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in merakla beklenen yarılanma olayını takiben ilerlemeye devam edeceğini ancak Ethereum'un yetişmek için daha çok yolu olduğunu belirtti.

novogratz

Kripto para yatırım bankası Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in merakla beklenen yarılanma olayını takiben ilerlemeye devam edeceğini ancak Ethereum’un yetişmek için daha çok yolu olduğunu belirtti.

Novogratz, milyarder Paul Tudor Jones’un portföyündeki Bitcoin’i “en hızlı at” olarak adlandırmasının ardından, daha çok kurumsal yatırımcının BTC almasını beklediğini söyledi. Novogratz;

“Pazarın BTC’yi 8.000 dolar ya da 8.500 dolarda tutmasını ve hemen ticaret yapmaya başlamasını bekliyorum. Sonunda yüksek net değerli bireylerden ve fonlardan kripto para dünyasına girme konusunda büyük bir artış görüyoruz. Bir sürü geliyor gibi görünüyor.

Kurumsal tarafı bekliyorum. Bence bu Jones haberi çok büyük bir haber çünkü bazı açılardan Bitcoin satın almanın aptalca görünme riskini alarak kendini tehlikeye atmış.” dedi.

Ayrıca Novogratz, Ethereum’un Bitcoin’in liderliğini takip edeceğine inanıyor, ancak ikinci en büyük kripto para biriminin büyümesinin çok daha uzun süreceğini söylüyor.

“Diğer projelerden Ethereum en umut verici ve içlerindeki ikinci en büyük projedir. Altta yatan teknolojilerini geliştirmeye devam ediyorlar, bu yüzden Ethereum daha sık kullanılıyor. Ethereum projesi büyüdükçe, değeri artacaktır.

Ama şimdilik Ethereum cephesinde pek bir hareketlilik olmayacak. Bitcoin ile birlikte sürüklenecek ancak kullanıcıları alana kadar muhtemelen 1 veya 2 yıl boyunca kendi başına hızlanacak. Bu hızlanma bir ağ etkisi ile olacak: ne kadar çok programcı ve kodlayıcı olursa, zaman içinde o kadar çok işlem olacak ve değer artacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner