Yükleniyor...

Nubank, Kripto Para Birimi Çıkarmayı Planlıyor

Brezilyalı Nubank, yeni sadakat programının parçası olarak kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Nubank Kripto Para Birimi Cikarmayi Planliyor

Brezilyalı Nubank, yeni sadakat programının parçası olarak kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Nubank, Mayıs ayında Brezilyalı müşterilerinin bankacılık uygulamasında kripto para birimi işlemleri yapmasına izin vereceğini duyurmuştu. Kripto konusunda çalışmaları sürdüren eden banka, yeni bir adım daha attı.

Nubank, Kendi Kripto Parası Birimini Çıkaracak

Brezilya merkezli Nubank, yeni bir sadakat programının parçası olarak kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Warren Buffett destekli Nubank yaptığı açıklamada, Nucoin dijital para biriminin 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesinin beklendiğini söyledi. Bankanın amacı, yeni sadakat programıyla birlikte müşterilere Nucoin biriktirirken indirimler ve avantajlar gibi avantajlar sunmak.

Şu anda 70 milyondan fazla müşterisi olan Nubank’ta Nucoin’in Genel müdürü Fernando Czapski, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu proje, blok zinciri teknolojisinin dönüştürücü potansiyeline ve onu daha da demokratikleştirmeye olan inancımızda bir başka adımdır”

Nubank, geçtiğimiz aylarda, kripto paralara olan inancını göstermek adına bilançosunda yer alan nakit paranın yaklaşık yüzde 1’ini Bitcoin’e tahsis ettiğini duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x