Yükleniyor...

Nükleer Santraller Kripto Para Madenciliği İçin Kullanılacak

Ukrayna Enerji Bakanlığı, kripto para madenciliği için enerji santrallerinin kullanılmasının, enerjiden verimli bir biçimde yararlanmanın en iyi yollarından biri olabileceğine inanıyor.

nükleer santraller bitcoin mandeciliği için kullanılacak scaled

Ukrayna Enerji Bakanlığı, kripto para madenciliği için enerji santrallerinin kullanılmasının, enerjiden verimli bir biçimde yararlanmanın en iyi yollarından biri olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ukrayna Enerji Bakanlığı, Facebook‘ta bir açıklama yayınladı. Bakanlık fazla enerjinin kripto para madenciliğine yönlendirilmesini çağdaş ve verimli bir yol olarak değerlendirdi. Açıklamada, yerel nükleer santrallerin COVID-19 karantinası nedeniyle fazla enerji ürettiği belirtildi.

Dijitalleşmeye Doğru

Bakanlık, Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky tarafından desteklenen dijitalleşme planının bir parçası olarak enerji israfını önlemek için aşamalı çözümler uygulamak istiyor. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu yükümlülüğü bir varlığa aktarmanın bir yolu var. Aşırı elektrik kullanımına yönelik modern yaklaşımlardan biri, onu kripto para madenciliğine adamaktır. Bu sadece nükleer enerji santrallerinde bulunan fazla enerjiyi israf etmekten korumakla kalmaz, aynı zamanda şirketlerin ekstra fon elde etmesini de sağlar. Bu nedenle, temelde yeni bir ekonomiye, yeni yaklaşımlara, yeni bir pazar modeline yol açacaktır. ”

Daha önce Forklog tarafından bildirildiği gibi, Ukrayna Enerji Bakanlığı’nın başkan vekili devlete ait girişim Energoatom’dan 8 Mayıs’a kadar ülkenin nükleer enerji üretim tesislerinde kripto para madenciliği uygulamak için potansiyel yolları incelemesini istedi.

Karlı Bir Operasyon mu?

Enerji santralleri, hükümet ölçeğinde olmasa da, daha önce kripto para madenciliği için kullanılmıştır. Örneğin New York’un Finger Lakes bölgesindeki özel bir elektrik santrali Bitcoin (BTC) madenciliğine yöneldi. Santral böylece günlük gelirlerine her gün yaklaşık 50 bin BTC ekledi.