NULS Ekibine Saldırı: 500.000 Dolar Değerinde Token Çalındı! • Coinkolik
Yükleniyor...

NULS Ekibine Saldırı: 500.000 Dolar Değerinde Token Çalındı!

NULS geliştirici ekibinin sahibi olduğu bir hesap güvenlik açığı sebebiyle saldırıya uğradı.

NULS Hack

NULS geliştirici ekibinin sahibi olduğu bir hesap güvenlik açığı sebebiyle saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda toplam NULS arzının yaklaşık yüzde 2’si olan ve yaklaşık 500.000 dolara karşılık gelen 2 milyon NULS çalındı.

Bilgisayar korsanları, çeşitli borsalara yaklaşık 140.000 dolar değerindeki 548.000 NULS’u transfer ettiler. NULS geliştirici ekibi, piyasa hasarını minimize etmek için geriye kalan 1.452.000 NULS’u kalıcı olarak dondurmak içi hard fork hazırlığı yapıyor. Hack saldırısının tam olarak ne zaman gerçekleştiği bilinmiyor ancak geçen hafta NULS’un fiyatı kısmen yüzde 14 oranında düştü. Bu da hack saldırısının geçtiğimiz hafta gerçekleştirilme ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir kripto para birimi için 500.000 dolarlık bir hack saldırısının ardından hard fork yapılması olağandışı bir durumdur. Geçmişte benzer olarak gösterilebilecek en önemli olay Ethereum (ETH) merkeziyetsiz özerk organizasyon (DAO) hack’iydi. Ethereum (ETH) DAO aslında Ethereum’un (ETH) altyapısını geliştirecek projeleri teşvik etmek için kullanılacak merkeziyetsiz bir risk sermayesi fonuydu ancak bilgisayar korsanları DAO’dan 50 milyon dolar çaldılar.

Saldırının ardından Ethereum (ETH) geliştiricileri, 50 milyon doları geri alabilmek için bir hard fork yaptılar. Topluluğun bir kısmı bu hard fork’un Ethereum’un (ETH) değişmezliğini ihlal ettiğini öne sürerek tepki göstermişti. Şimdi benzer bir durum NULS için söz konusu olacak ve bu da beraberinde tartışmalara neden olacak gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x