Yükleniyor...

Nvidia, Yapay Zeka Süper Bilgisayarını Tanıttı

Yapay zeka araçları ve uygulamaları geliştirme yarışında liderliğini sürdüren Nvidia, daha fazla yapay zeka ürününü piyasaya süreceğini açıkladı.

nvidia kripto madenciligi sorunlari nedeniyle 5 5 milyon dolar ceza aldi 7

Yapay zeka araçları ve uygulamaları geliştirme yarışında liderliğini sürdüren Nvidia, daha fazla yapay zeka ürününü piyasaya süreceğini açıkladı. 

Tayvan’da 28 Mayıs’ta düzenlenen Computex fuarında konuşan Nvidia CEO’su Jensen Huang, DGX GH200 adlı yeni yapay zeka süper bilgisiyar projesini tanıttı. Huang’a göre bu süper bilgisayar, teknoloji şirketlerinin popüler yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin muadillerini geliştirmeye yardımcı olacak. 

Nvidia, Yapay Zeka Faaliyetlerini Hızlandırıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Microsoft, Meta ve Alphabet gibi büyük teknoloji firmalarının süper bilgisayar ekipmanının öncü kullanıcıları arasında yer alması bekleniyor. 

Bununla birlikte Huang, video oyun endüstrisini hedefleyen Nvidia ACE for Games adlı yeni bir hizmeti duyurdu. ACE, oyunlardaki arka plan karakterlerine daha fazla özellik kazandırmaya yardımcı olmak için yapay zekayı kullanacak. Ayrıca şirket, reklam maliyetlerini düşürmek için yapay zeka ve metaverse teknolojilerini birleştirmek üzere pazarlama ve iletişim devi WPP ile ortaklık kurmayı planlıyor. 

Nvidia, yapay zeka uygulamalarına güç verecek yüksek performanslı çipler üretme konusunda başı çekerken, diğer şirketler de yapay zeka akımına katılmak için acele ediyor. 

Microsoft kısa bir süre önce ChatGPT benzeri uygulamalara güç verebilecek kapasitede kendi çipini geliştirdiğini duyurdu. Bunun yanı sıra Çinli geliştiriciler, Nvidia çiplerinin en son sürümüne erişimi engelleyen ABD’nin yaptırımları ile mücadele etmeye çalışıyor. Bu kapsamda yerel geliştiriciler, kendi yapay zeka geliştirme yöntemlerini oluşturmak için çip ve yarı iletken kombinasyonlarını deniyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x