NYDFS, BitLicense Düzenlemesini Kamuoyuna Sundu • Coinkolik
Yükleniyor...

NYDFS, BitLicense Düzenlemesini Kamuoyuna Sundu

New York Mali Hizmetler Departmanlığı (NYDFS) denetmeni Ben Lawsky, önceki gün dijital paralar ile ilgili en büyük sosyal medya platformu olan Reddit'te paylaştığı gönderide, uzun süredir beklenen BitLicence düzenlemesini kamuoyuna sundu.

New York Mali Hizmetler Departmanlığı (NYDFS) denetmeni Ben Lawsky, önceki gün dijital paralar ile ilgili en büyük sosyal medya platformu olan Reddit’te paylaştığı gönderide, uzun süredir beklenen BitLicence düzenlemesini kamuoyuna sundu.

BitLicense ile birlikte New-York bazlı Bitcoin işletmeleri, düzenlemeler kapsamında tekrar işletmelerinin durumlarını gözden geçirmek ve buna göre şirket içi değişiklikler yapmak zorunda kalacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

23 Temmuz 2014 tarihinde resmî olarak açıklanacak olan BitLicense düzenlemesi, 45 günlük kamuoyu yoklamasına tabî tutularak geri bildirim toplayacak. Bu geri bildirimler ile birlikte nihaî düzenleme yapılacak. Ben Lawsky, BitLicense düzenlemesi ile ilgili yazısında şunlardan bahsetti:

“Düzenleme yapısının geliştirilmesi ile birlikte, müşterilerin korunması ve illegal aktivitelerin engellemesini, sıkıntı yaratacak bir inovasyon olmadan çözmeye çalıştık. Bu düzenlemeler müşteri varlıklarının korunması, siber saldırıların önlenmesi ve dijital paraların finansal terörizm gibi illegal aktivitelerde kullanılmasını önlemeyi sağlayacaktır.”

Uzun dönemde bu düzenlemelerin, müşterilerin varlıklarını ve borsaların güvenliğini sağlamak açısından faydalı olduğunu düşünen Lawsky, bu korumaların gerçekleşmediği takdirde Mt.Gox gibi bir çok vakanın yaşanabileceğini belirtiyor.

Bitcoin Şirketlerinin Tepkisi Nasıl Oldu?

BitLicenSe kapsamındaki düzenlemeler ile birlikte, şirketlerin de iç yapısında değişikliklere gitmesi gerekecek. Fakat uzun süredir bu değişikliklerin gerektirdiklerine hazırlanmakta olan şirketler, bu düzenlemenin güvenlik ve dijital paranın geleceği açısından iyi olduğunu belirtiyorlar.

Son olarak BitPay’den Tim Byun, bir süredir bu düzenlemelerin gerektirdiklerini yerine getirmeye çalıştıklarını ve bunun Bitcoin ekosistemine zarar veren para aklama, finansal terörizm suçlarını azaltacağını belirtti.

NYDFS’nin BitLicenSe düzenlemesi ile ilgili belgeye aşağıda ulaşabilirsiniz.

NYDFS Bitcoin Regulation Proposal

Kaynak, newsbtc
Öne çıkarılan görsel, shutterstock

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x