Yükleniyor...

NYDIG, Çalışanların Üçte Birini İşten Çıkardı

Kripto ticaret ve bankacılık şirketi NYDIG, çalışanlarının yaklaşık üçte birini işten çıkardı.

NYDIG Calisanlarin Ucte Birini Isten Cikardi

Kripto ticaret ve bankacılık şirketi NYDIG, çalışanlarının yaklaşık üçte birini işten çıkardı.

Kripto piyasasındaki düşüşle birlikte bu yıl hem dijital para birimlerine hem de bu pazarlara hizmet etmek için kurulmuş şirketler zorlu bir sürecin içerisine girdi. Genesis Global Trading, Coinbase ve BlockFi dahil olmak üzere en büyük kripto şirketlerinden bazıları, personellerine veda etmek zorunda kaldı. Hatta bir adım ötede Celsius Network ve Voyager Digital gibi bazı şirketler de iflas masasına oturdu.

NYDIG’de Çalışan Sayısı Yüzde 33 Azaldı

Wall Street Journal‘ın bildirdiğine göre, kripto yatırım şirketi NYDIG, Eylül ayında çalışanlarının yaklaşık üçte birini işten çıkardı.

Rapora göre NYDIG, 22 Eylül’deki işten çıkarmalar hakkında yaklaşık 110 kişiyi bilgilendirdi. Çalışanlara yöneltilen bilgilendirmede, bu kararın, masrafların azaltılması ve şirketin daha fazla gelecek vaat eden işletmelere odaklanılması için alındığı belirtildi.

NYDIG

En üst düzey iki yöneticisini iki hafta önce değiştiren NYDIG yaptığı açıklamada, firmanın üst düzey yöneticilerini neden değiştirdiğini belirtmedi. Şirket açıklamasına göre, ilk yarıda satışların yüzde 130 artmasıyla, bu yıl rekor gelir elde etme hızında ilerleniyor.

NYDIG’nin kurucusu Ross Stevens, şirket hakkında şunları söyledi:

“Firmanın bilançosu şimdiye kadarki en güçlü bilanço ve şimdi sermaye açlığı çeken bir piyasaya agresif bir şekilde yatırım yapıyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner