Yükleniyor...

NYDIG’in Açıklamasına Göre ABD’de Bazı Bankalar, Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunacak

Kripto para saklama firması NYDIG'e göre, bazı ABD bankaları müşterilerinin yakında mevcut hesapları üzerinden Bitcoin satın almasına, tutmasına ve satmasına izin verecek.

NYDIG

Kripto para saklama firması NYDIG’e göre, bazı ABD bankaları müşterilerinin yakında mevcut hesapları üzerinden Bitcoin satın almasına, tutmasına ve satmasına izin verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NYDIG Başkanı Yan Zhao’ya göre bankalar, kendi müşterilerini Coinbase ve diğer kripto borsalarına dolar gönderdiğini gördükleri için böyle bir şeye karar verdi. Zhao, “Bu sadece müşterilerinin Bitcoin istediğini düşünen bankaların kararı değil. Bunu yapmamız gerekiyor çünkü verileri görüyoruz diyorlar” ifadelerini kullandı.

İlk Bitcoin ürününü piyasaya sürdükten sonra NYDIG, Bitcoin olarak ödenen banka kartı ödülleri ve FDIC sigortalı ancak Bitcoin’le faiz ödeyen yeni bir banka hesabı türü de dahil olmak üzere diğer hizmetleri planlıyor.

New York merkezli varlık yöneticisi Stone Ridge’in 10 milyar dolarlık yan kuruluşu olan şirket, ABD bankalarının önümüzdeki aylarda Bitcoin sunmasını sağlamak için fintech devi Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurdu.

NYDIG’in banka çözümleri başkanı Patrick Sells’e göre, programa yüzlerce banka zaten kayıtlı. Firma, en büyük ABD bankalarından bazılarıyla görüşmelerde bulunurken, katılmayı kabul eden kredi verenlerin çoğu, California merkezli yedi şubesi olan bir topluluk bankası olan Suncrest gibi daha küçük kurumlar. Sells, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla Bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak. Tüm bankacılık işlemlerini yapmak için mobil uygulamamı kullanıyorsam, artık Bitcoin satın alma, satma ve tutma olanağına sahibim.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x