Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri NYSE'nin Başkanı Dijital Paralar Konusunda İyimser

NYSE’nin Başkanı Dijital Paralar Konusunda İyimser

ABONE OL:google-news

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Başkanı Jeffrey Sprecher, bir para birimi olarak dijital para birimlerinin hayatta kalmaları konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Consensus Invest konferansında konuşan Sprecher, “dijital varlıklar hayatta kalacak mı?” sorusuna açık cevabın “evet” olduğunu söyledi. Sprecher, fiyat konusunda ise bir çeşit bilinmezlik olduğunu kaydetti.

New York’taki Consensus Invest etkinliğinde Sprecher’a sahnede eşi ve kripto para platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler eşlik etti.

Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi teklifini yorumlayan Loeffler, “Bakkt vadeli işlem sözleşmesi, Bitcoin yatırımcılarının güvenilir bir fiyat oluşturmasına yardımcı olacak. Bitcoin şu anda birçoğu düzenlenmemiş olan farklı borsalarda farklı fiyatlarla işlem görüyor.” dedi.

NYSE ve ana şirketi ICE, kripto para birimine proaktif bir yaklaşım sergiliyor. Ocak ayında ICE, büyük Wall Street yatırımcılarına “düzenli” BTC fiyat bilgilerini getirmek için Blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile ortaklık kurdu. ICE daha sonra 15 büyük borsadan veri çekmeyi, bunu hedge fonları ve profesyonel ticaret firmaları da dahil olmak üzere büyük mali isimlere ulaştırmayı planladı.

Ayrıca Mayıs ayında ICE, BTC’ye sahip müşterilerine tüccar sözleşmeleri sunmayı planladığını duyurdu. ICE’nin açıklamasına göre, bankaların kontrat satın alabilecekleri yeni bir operasyon kurma konusunda diğer finans kurumlarıyla görüşüldü. Takas olarak bilinen bu süreç, borsanın desteğiyle ve güvenliğiyle müşterilere Bitcoin’in verilmesini sağlıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar