Yükleniyor...

Ocak 2023’te Satın Alınabilecek En İyi 3 Hizmet Tokeni – Sponsorlu

Hizmet (utility) tokenleri, kullanıcılara gerçek dünya için çözüm sağlamaya yönelik özel bir kripto para türüdür.

Ekran Alintisi

Hizmet (utility) tokenleri, kullanıcılara gerçek dünya için çözüm sağlamaya yönelik özel bir kripto para türüdür. Bu tokenlere yapılan yatırım, token sahibi için bir ürün veya hizmete erişim sağlar. Yatırım yapmak için fırsat arayan kişiler için kripto para basit yatırım değildir. Hizmet tokenleri, özellikle yatırımcılar arasında bir sonraki büyük kripto başarı öyküsünün parçası olmak için satın alınacak en popüler koin türlerinden biri haline geldi.

Hizmet Tokenleri Hakkında

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hizmet tokenleri genellikle kripto para projelerinde yer alır ve daha spesifik bir kullanım durumuna sahiptir. Örneğin, hizmet tokenleri, aşağıdaki işlem türlerini üstlenmek üzere yerel para birimi biçimi olacaktır:

 • P2E oyunları oynamak
 • Kripto pazarlarında NFT işlemleri yapmak
 • Sanal gayrimenkul arazilerinin satın alınması ve ticareti
 • Metaverse’e yatırım yapmak
 • İşlemler için bir para birimi kaynağı
 • Pasif gelir için

DeFi koinleri olarak bilinen bazı koinler, sahiplerinin DeFi swap borsalarındaki varlıklarından faiz kazanmalarını sağlar. 

Hizmet tokenleri, uzun vadeli değeri olmayan ve genellikle sınırsız arzı olan mem koinlerinden çok farklıdır. Mem koinleri çoğunlukla spekülatif varlıklar olarak alınıp satılır. Bu nedenle, mem koinleri içeren projeler genellikle uygun kripto yatırım fırsatları olarak görülmez.

Bunu söyledikten sonra, şimdi Ocak 2023’te satın alınabilecek en iyi üç hizmet tokenini değerlendirmenin zamanı.

1.   Metacade (MCADE) — En İyi Hizmet Tokeni

Hala ön satış aşamasında olmasına rağmen, Metacade ve tokeni MCADE, son birkaç ayda büyük ilgi topladı. Kendini “Nihai Web3 topluluk merkezi” olarak şekillendiren Metacade, metaverse oyunları için tek adres olmaya hazırlanıyor.

Metacade, Web3 alanında lider GameFi platformunu oluşturmanın yanı sıra, rakipsiz bir sosyal alan, kazanç fırsatları, yatırım getirileri ve geliştiricilere yeteneklerini geliştirme şansı sunarak kullanıcılara oynayacakları geniş bir oyun yelpazesi sunmanın ötesine geçmeyi hedefliyor. Kısacası, Metacade kendisini metaverse’teki en sıcak oyun alanı haline getirmeye çalışıyor.

Bunu yapabilmek için Metacade, oyun geliştiricilerin her türden oyuncuya uygun geniş bir oyun kataloğu oluşturabilecekleri bir yer yarattı. Bu, sadece arkadaşlarıyla takılmak ve daha rekabetçi ve derinlemesine bir deneyim isteyenler ile sadece kafa dağıtmak için oyun oynamak isteyen oyuncuları içeriyor. Platformdaki tüm oyunların kazandırma potansiyeline sahip olacak, yani bu da oyuncuların turnuvalarda ilerledikçe ve liderlik tablolarında tırmanırken MCADE tokenler kazanabilecekleri anlamına geliyor.

Ayrıca, merkez içinde başka yollarla kazanç fırsatları da bulunuyor. Örneğin, kullanıcılar Metacade’de yer alan oyunların olabileceklerinin en iyisi olmasını sağlamak için geliştiricilere yeni oyunlar hakkında geri bildirim sunabilir. Bu geriye dönük testler, potansiyel olarak verimli bir kazanç kaynağıdır. Ayrıca inceleme yazarak oyunlarla etkileşime geçmek de kullanıcılara MCADE tokenleri kazandıracak.

MCADE koin, Metacade’in yerel para birimidir ve projenin kendi kendine yeten ekonomisinin temelini oluşturacaktır. Amaç, oyuncular için kazanca dönüşecek olan reklamlardan ve yatırımcılardan sürekli bir fon akışı oluşturmaktır. MCADE’nin diğer kullanımlarından biri, metaverse oyun dünyasında tamamen yeni bir şeydir.

Metacade içindeki geliştiriciler, projelerini desteklemeye yardımcı olmak için Metagrants aracılığıyla finansman başvurusunda bulunabilirler. Oyun teklifi oluşturur ve bunu geliştiriciye fon sağlanıp sağlanmayacağına oy veren topluluk kullanıcılarına sunarlar. Bu düzeydeki bir etkileşim ve sosyal uyum, oyuncuları ve geliştiricileri bir araya getiriyor ve gerçek dünyada devasa çok katmanlı oyun geliştirme stüdyolarının getirdiği büyük engeli ortadan kaldırıyor.

Metacade tarafından sunulan diğer fırsatlar arasında, metaverse içinde iş fırsatları arayanların Web3 şirketleriyle eşleştirilebileceği bir kariyer merkezi yer alacak. Bu, Metacade’in topluluk liderliğindeki değerlerinin, üyelerin Web 3.0 alanı içinde GameFi endüstrisinin geleceğini belirlemesine nasıl izin vereceğinin başka bir örneğidir.

Metacade’in nihai hedefi, projenin temel geliştiricilerinin platformun ve hazinenin tam kontrolünü seçilmiş topluluk üyelerine devrettiği, tamamen işleyen, kendi kendine yeten bir topluluk haline gelmek. Bu, üyelerin Metacade’in gelecekte nereye gideceğini belirleme gücüne sahip olduğu tam teşekküllü bir DAO olma hedefi, onu 2023’e geçiş öncesinde potansiyel olarak zengin, uzun vadeli bir hizmet tokeni yatırımı yapan şeydir.

>>> Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz <<<

2.   Dash 2 Trade (D2T)

Dash 2 Trade, günümüzde ön satış aşamasında olan bir diğer yeni hizmeti tokeni. Bu yazının yazıldığı tarihte, dokuzuncu ön satış turundaydı ve şimdiden neredeyse 6 milyon dolar topladı. Halihazırda kaydolan 70.000’den fazla yatırımcı ile platformun potansiyeli birçok yatırımcının hayal gücünü ele geçirdi. Bununla, ön satışın ilk 24 saatinde 400.000$’dan fazla para topladılar.

Dash 2 Trade, bir numaralı kripto sinyal sağlayıcısı olmayı hedefleyen yeni bir kripto işlem platformu. Platform, işlemcilerin ve yatırımcıların tamamen bilinçli yatırım kararları almalarına yardımcı olacak birçok araca sahip olacak. Bunlar arasında:

 • Sosyal göstergeler
 • Borsadaki yeni listelemeler için uyarılar
 • Zincir üstü trendleri vurgulayan analizler
 • Strateji oluşturucu
 • Entegre backtesting yetenekleri

Ayrıca Dash 2 Trade, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirebilecekleri bir otomatik işlem API’si de sağlayacaktır. Bu ayrıntılı puanlama sistemi, piyasadaki en iyi ön satışlar ve ICO’ları ve topluluğun işlemlerle olan sosyal etkileşimini artırmak için tasarlanmış bir sosyal yatırım sistemini vurgulayacaktır. Tek bir platformda yer alan tüm bu olağanüstü özellikler, Dash 2 Trade’in hızla kripto işlemcilerinin en iyi arkadaşı olabileceği anlamına geliyor.

Tüm D2T token sahipleri, yayınlandıktan sonra Dash 2 Trade platformuna erişebilecek ve kullanıcıların seçebileceği iki plan olacak: Starter ve Premium. 

Potansiyel kullanıcıların platformun işleyişi hakkında fikir sahibi olmasını da sağlayan ücretsiz bir abonelik sürümü de mevcut. Bununla birlikte, Dash 2 Trade’den en iyi şekilde yararlanmak için iki plandan biri gereklidir.

D2T, Aralık 2022’de yatırımcılar için mükemmel bir seçenek. Her biri 87.500.000 adede kadar hizmet tokeni içeren dokuz ön satış turu bulunuyor. 1 D2T’nin değeri her turda artıyor, yani üçüncü veya dördüncü turda katılanlar, ön satış sona erene kadar varlıklarında önemli artışlar görecek.

3.   Decentraland (MANA)

Hizmet koinleri, metaverse’de çok önemlidir ve hiçbir yerde metaverse’ün önde gelen sanal emlak platformlarından biri olan Decentralandkadar doğru değildir. Kullanıcılar burada, Decentraland’in Ethereum üzerinde barındırılan blok zincirinde gayrimenkul arazileri satın alabilir ve bunları bu dünyanın yerel tokeni MANA’yı kullanarak LAND tokenlerine dönüştürebilir. Büyüyen emlak kodamanları, bir Estate oluşturmak için birden fazla arazi ve LAND tokenini birleştirebilir.

Decentraland, Ethereum blok zincirinde 90.000 bireysel ve benzersiz LAND arazisinden oluşuyor. Arazi satın alan kullanıcılar, LAND NFT’leri oluşturmak için ERC 721 akıllı sözleşmesinden yararlanır. Tıpkı gerçek hayattaki emlak arazilerinde olduğu gibi, her bir LAND arsasının maliyeti metaverse içindeki konumuna ve diğer çeşitli piyasa faktörlerine bağlı olarak değişir.

Bir arazi satın alındıktan sonra, kullanıcılar onunla ne yapacaklarına dair bir dizi seçeneğe sahip olurlar. Warner Music’in müzik temalı bir sanal eğlence parkı yaratarak yaptığı gibi, sanal bir bina inşa ederek veya arsa için bir kullanım alanı oluşturarak araziden yararlanabilirler. Bu arada, Paris Hilton veya Snoop Dogg yakınında LAND arsaları olan kullanıcılar, emlak primlerinden yararlanmak ve düzenli bir kâr elde etmek için para yatırmak isteyebilirler.

Kullanıcılar, Decentraland’de MANA’yı çeşitli şekillerde stake edebilir. Bunlar, diğer projelerde hisse satın almayı ve ayrıca platformun sürekli güvenliğini ve bakımını sağlayan oylamalarda yer almayı içerir.

MANA, emlak işlemleri kanalının yanı sıra, Decentraland metaverse içinde P2E oyunları oynamak ve NFT’leri satın almak, satmak ve takas etmek için de kullanılabilir. Metaverse büyüdükçe olması beklenen şey, daha fazla arazinin geliştirilmesine izin vermek için daha fazla faydanın serbest bırakılmasıdır. Bunu söyledikten sonra, MANA’nın mevcut değeri göz önüne alındığında, Aralık 2022 yatırım yapmak için harika bir zaman.

Kasım 2021’de MANA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,90$ ile zirve yaptı. Tüm zamanların zirvesinden %90’dan fazla bir düşüş olan 0,485$’lık mevcut değeriyle karşılaştırıldığında, önümüzdeki aylarda ve yıllarda metaverse hayatlarımızdaki yerini almadan önce bu hizmet tokenine önemli bir indirimle yatırım yapmak için şimdi mükemmel bir fırsat olabilir.

Sonuç – Metacade’in Çok Yönlü Potansiyeli, Onu En İyi Hizmet Tokeni Yapıyor

Ocak 2023’te yatırım yapmak için tercih ettiğimiz hizmet tokeni Metacade. Platformun muazzam potansiyeli ve son derece iyi düşünülmüş yol haritası, metaverse’nin zengin manzarası için çok katmanlı bir kullanım yarattı. 

Diğer birçok metaverse projesinin aksine, Metacade benzersiz bir şey geliştiriyor ve bunu birden fazla potansiyel ilgili sektöre sunuyor. Bu durumda yatırımcılar, reklamverenler, oyuncular ve geliştiriciler platformla etkileşim kurabilir ve Metacade’in muazzam potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olabilir. Tek bir oyuna bağımlı olmak yerine, Metacade’in sürekli gelişim ve genişleme vizyonu, diğer benzer projelerden çok daha uzun bir ömür sağlıyor.

Metacade’in rakiplerinin çoğu, tek boyutlu tek kullanımlık teklifleriyle kendilerini engelleyecek olsa da, Metacade’in planlarının derinliği, GameFi alanında neyin mümkün olabileceğine dair heyecan verici bir vizyon sunuyor. Metacade yüksekleri hedefliyor ve bunun iyi bir sebebi var. Web 3.0 büyüdükçe GameFi devrimine liderlik etmek için mükemmel bir şansları var. 

Metacade’in MCADE’ini Ocak 2023 için yatırım yapılacak en iyi token yapan da işte bu çok boyutlu gelecek.

Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x