Yükleniyor...

Ocak Ayında En İyi Performans Gösteren Kripto Para Birimleri

Kripto para birimleri, son 1 haftada yükselişe geçti.

ocak ayında en iyi performans gösteren kripto para birimleri

Kripto para birimleri, son 1 haftada yükselişe geçti. Bazı altcoin’ler ise diğerlerine nazaran ekstra iyi durumdaydı. 2020’nin ilk ayını sona erdirirken, en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden bahsedelim.

Likidite, kripto para ticareti yaparken bakılması gereken önemli bir metrik olduğundan, Coingape listeyi hazırlarken likiditede sadece ilk 30 altcoin’i içerecek şekilde daralttı. Geçtiğimiz hafta en iyi performans gösteren beş para, Ethereum Classic (ETC), Bitcoin SV (BSV), Dash (DASH), ZCash (ZEC) ve Litecoin (LTC) oldu.

Geçen Haftanın En İyi Kripto Para Birimleri

  1. Litecoin (LTC)

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi karşısında, Litecoin (LTC), son 48 saat içinde en iyi performansı sergiledi, çünkü yedinci en büyük kripto para, bir günlük fiyatındaki yüzde 20’lik keskin bir artıştan sonra 70 dolara değdi. LTC’nin fiyatı o zamandan beri, yazı yazarken 67 dolarak düşse de şu an CoinMarketCap verilerine göre 71 dolardan işlem görüyor.

  1. ZCash (ZEC)

Piyasa değerine göre en büyük 25. dijital para olan, gizlilik odaklı ZCash (ZEC), geçtiğimiz ay fiyatındaki yüzde 132’lik bir artıştan sonra bu listede dördüncü sıraya gelmeyi hak etti. dördüncü sırada yer alıyor. Topluluk, madencilik ödülünün yüzde 20’sini bir altyapı geliştirme fonuna dağıtmaya oy verdiği için, ZEC’nin fiyatı son 24 saatte düşüş yaşadı. ZEC şu an 67 dolardan işlem görüyor.  Mahremiyet parası, birçok altcoin’e benzeyen iki yıllık düşüşünü sona erdiriyor ve analistlere göre 80 dolarlık direnç noktasını zorluyor.

  1. Ethereum Classic (ETC)

Bir zamanlar ölü bir Ethereum çatalı olarak kabul edilen dijital para, Ocak 2020’de başarılı bir ay geçirerek tekrar canlandı. Ay, blockchain’de başarılı bir Agartha hardfork’u ile yüzde 145 artış yaşayarak başladı. ETC, son 24 saatte yüzde 8’lik bir düşüş yaşayarak 10.99 dolara gerilese de şu an 11.36 dolardan işlem görüyor. Kripto para hashrate’i kısa süre önce, ETC’nin 12 dolara ulaşması ile artmıştı.

  1. Dash (DASH)

İkinci sırada, geçtiğimiz ay içinde fiyatı yüzde 180’in üzerine çıkan Dash yer alıyor. Geçtiğimiz ay boyunca Dash, Güney Amerika ve Latin Amerika’da artan benimsenme oranlarına tanık oldu; Meksika ATM’leri, ülke çapında 11 binden fazla yerde Dash çekilmesini kabul etti. Gizlilik odaklı olan kripto, ekonomik açıdan zorlayıcı ülkelerde olumlu eleştiriler almaya devam ettikçe daha fazla talep görecek. Dash şu an 117 dolardan işlem görüyor.

  1. Bitcoin SV (BSV)

Ocak 2020’deki en etkileyici altcoin, 17 gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 438 dolara ulaşan Bitcoin SV (BSV) olmalı. Bitcoin hard fork’u şu anda büyük borsalarda 281 dolardan işlem görüyor ve geçen ay yüzde 181’lik bir artışa işaret ediyor. Bitcoin SV fiyatındaki ani artış, Craig Wright’ın Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi olduğuna dair kanıt sağlaması beklenen “Tulip III” kağıdından ötürü yaşanmıştı.

Üç haneli kazançları yüksek bir seviyede kaydeden kripto para birimleri sayısı ile, 2020’de altcoin sezonu yaşanması mümkün görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner