Yükleniyor...

OCC Eski Başkanı: Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alması Korkutucu Bir Haber

Eski ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, küresel para birimlerinin değerinin düşmesi ve Tesla ve MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmasının neden dünyanın geri kalanı için sorun yaratabileceğini açıkladı

occ eski baskani teslanin bitcoin btc satin almasi korkutucu bir haber 2

Eski ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, küresel para birimlerinin değerinin düşmesi ve Tesla ve MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmasının neden dünyanın geri kalanı için sorun yaratabileceğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pazartesi günü CoinDesk’e yaptığı açıklamada Brooks, Tesla’nın Bitcoin satın almasını değerlendirdi. Geçen ay OCC’den ayrılan Brooks, “Bitcoin’e yatırım yapan insanlar için bu heyecan verici bir haber” dedi. “Dünyanın geri kalanı için ise, aslında biraz korkutucu bir haber” şeklinde konuştu. Bu haberin ardından Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi.

Eski başkan, salgının başlangıcından bu yana ABD para arzının %25 arttığını ve önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşecek teşvik primleri ile bunun bir yıl öncesine kıyasla %40 artacağını belirtti. “Bu çılgınlık değil mi?” diye soran Brooks şunları kaydetti:

“Enflasyonun çalışma şekli, ne kadar çok varlığa sahip olursanız o kadar az değerli olur. Bu, neden birçok kurumun hazinesinde Bitcoin bulundurmak istediğini açıklayabilir, çünkü potansiyel olarak uzun vadede çok daha istikrarlı bir değer kaynağıdır.”

Bir sonraki hamlesi hakkında yorum yapmayan Brooks, alanda kalmayı umduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x