Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri OCC'den Kripto Para Yatırımcılarını Üzen Haber

OCC’den Kripto Para Yatırımcılarını Üzen Haber

ABONE OL:google-news

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), dün eski vekil Mali Kontrolör Brian Brooks’un tartışmalı “adil erişim” bankacılık kuralını yeni yönetim tarafından incelenene kadar askıya aldığını açıkladı.

Brooks’un sözde “adil erişim” kuralı, federal olarak yetkilendirilmiş bankaların siyasi veya ideolojik gerekçelerle müstakbel müşterilere kredi verme gibi finansal hizmetleri reddetmesini yasaklamaya çalışıyordu. Kural, kripto para birimlerinden hiç bahsetmemiş olsa da, ABD’de banka hesapları açan ya da açtıktan sonra tutmakta zorlanan kripto para yatırımcıları tarafından olumlu bir gelişme olarak karşılanmıştı.

OCC, Başkan Donald Trump’ın görev süresinin bitiminden önce kuralı tamamlamak için acele etti, ancak hiçbir zaman federal kayıtlarda yayınlanmadı. Taraftarlar, kuralın siyasi saikli mali dışlama konusunda gerekli bir kontrol olduğunu iddia ederken kötüleyenler ise teklifin adil olmaktan uzak olduğunu dile getirdi.

OCC yaptığı açıklamada, bir sonraki OCC başkanının onaylandıktan sonra kuralı gözden geçireceğini söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoinDesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar