Yükleniyor...

Ödeme Altyapısı Alchemy Pay, Endonezya’da Lisans Aldı 

Alchemy Pay, kripto kullanıcıları için düşük maliyetli havale işlemleri sunmak üzere Endonezya’da yerel bir fintech ile ortaklık kurdu.

alchemypay

Alchemy Pay, kripto kullanıcıları için düşük maliyetli havale işlemleri sunmak üzere Endonezya’da yerel bir fintech ile ortaklık kurdu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alchemy Pay, yerel fintech firması Berkah Digital Pembayaran ile kurduğu ortaklık içerisinde havale ve fon transferlerini gerçekleştirmek üzere Endonezya Merkez Bankası’ndan lisans aldı. 

Alchemy Pay, Asya’daki Hizmetlerini Genişletiyor

27 Şubat’ta duyuru yapan Alchemy Pay, Bank Indonesia’nın lisansları Alchemy Pay ve Berkah Digital’in platformu BDPay’e ortaklaşa verdiğini ve firmaların daha iyi ödeme yöntemleri sunmasına ve ilgili işletme maliyetlerini azaltmasına olanak tanıdığını belirtti. 

Bank Indonesia’nın resmi web sitesindeki verilere göre Berkah Digital, üçüncü lisans kategorisi altında bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak listeleniyor. Firma esas olarak perakende ve kurumsal müşterilere yerel ve sınır ötesi havale hizmetleri sunan BDPay platformuyla tanınıyor. Platform ayrıca, müşteri bordro hizmetleri ve banka uygulama programlama arayüzleri vasıtasıyla transferler sunarak kullanıcıların Endonezya’daki 136 bankaya transfer yapmasına olanak sağlıyor. 

Alchemy Pay’in kripto para birimi platformu ise, Mastecard, Visa, Google Pay, Apple Pay ve BDPay gibi bir dizi bölgesel mobil cüzdan aracılığıyla ödemeleri destekliyor. Platform şu ana kadar 173 ülkede faaliyet gösteriyor. 

2018 yılında Singapur’da kurulan Alchemy Pay, Binance gibi kripto devleriyle yaptığı ortaklıklar ile bilinen, büyük bir küresel kripto-fiat ödeme platformudur. Firma ayrıca Ethereum blok zincirinde çıkarılan kendi hizmet tokeni Alchemy Pay’i (ACH) işletmektedir. ACH, Alchemy Pay ağının önemli bir parçasıdır ve işlem ücretleri, ağ ödülleri ve diğer süreçleri yönetir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x