Yükleniyor...

Ödeme Devi Mastercard Kripto Para Desteği Sunacak

Mastercard, bu yıl belirli kripto para birimlerini destekleyeceklerini açıkladı

odeme devi mastercard kripto para destegi sunacak

Mastercard, bu yıl belirli kripto para birimlerini destekleyeceklerini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mastercard Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu yılın sonlarında doğrudan kendi ağları üzerinden kripto para birimlerini desteklemeye başlayacaklarını söyledi. Ödeme devi, bir blog gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimleri hakkındaki görüşleriniz ne olursa olsun gerçek şu ki, bu dijital varlıklar ödeme ekosisteminin giderek daha önemli bir parçası haline geliyor… Şu anda kripto paralar ve ödemelerin geleceği için hazırlanıyoruz ve bu yıl Mastercard’ın bazı kripto para birimlerini doğrudan ağımızda desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok fazla çalışma gerektiren büyük bir değişiklik.”

Mastercard’ın hangi kripto para birimlerini destekleyeceği henüz belli değil ancak ödeme devi “tüketici koruma ve uyumluluğuna odaklanan dijital para birimleri ilkelerimize dayanarak hangi varlıkları destekleyeceğimiz konusunda çok dikkatli olacağız” şeklinde konuştu. Yine de stablecoin’lerin bunların içinde yer alacağını söyleyen Mastercard şu ifadeleri kullandı:

“Açık olmak gerekirse, günümüzün tüm kripto para birimleri ağımızda desteklenmeyecektir. Stabilcoinler yakın geçmişe göre daha düzenlenmiş ve güvenilir olsa da, dolaşımdaki yüzlerce dijital varlığın birçoğunun hala uyumluluk önlemlerini sıkılaştırmaları gerekiyor, bu yüzden onlar gereksinimlerimizi karşılamayacak. Tüketicilerin ve bir bütün olarak ekosistemin, güvenilirlik ve güvenlik sunan kripto varlıkları etrafında toplanmaya başlamasını bekliyoruz. Stablecoin’leri ağımıza getirmeyi umuyoruz.”

Bugünkü duyurudan önce, Mastercard’ın kripto para hamleleri, öncelikle tüketicilerin satış noktasında kripto para birimleriyle etkili bir şekilde ödeme yapabilecekleri kart çabalarına odaklanmıştı. Ancak bu durumda, mağazalar doğrudan kripto para birimleri yerine devlet tarafından piyasaya sürülen dijital para birimlerini kabul ediyorlardı. Şirket şu ifadeleri kullandı:

”Kripto para birimleriyle ilgili felsefemiz basit: Seçim meselesi… Mastercard kripto para birimlerini kullanmaya başlamanızı önermek için burada değil. Ancak biz, müşterilerin, mağaza ve işletmelerin dijital değeri taşımasını sağlamak için buradayız.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x