Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ödeme Devi Visa, Bitcoin'i (BTC) Destekleyecek

Ödeme Devi Visa, Bitcoin’i (BTC) Destekleyecek

ABONE OL:google-news

Visa, Bitcoin’i (BTC) ve kripto para birimini destekleme planını ortaya koydu. Ödeme devi, paranın geleceğinde dijital varlıkların rolünü tanıdığını söylüyor.

“Dijital para kavramı – ya da özel bir anahtarla kontrol edilen nakit dijital versiyonu – Bitcoin lansmanı ile on yıldan fazla bir süre önce yaratıldı.

Bugün, yaygın olarak “sabit paralar” olarak adlandırılan fiat destekli dijital para birimleri, dijital para birimlerinin faydalarını ABD doları gibi mevcut para birimlerinin istikrarıyla birleştirerek umut verici yeni bir ödeme yeniliği olarak ortaya çıktı.”

Visa, kripto para birimi alanında zaten etkin olan Coinbase ve Fold kripto para platformlarıyla çalışıyor. Şirket FastTrack programı ile hizmetlerini dijital para cüzdanlarına genişletmeyi planladığını ve fintech’lerin Visa’nın 61 milyon tüccardan oluşan küresel ağıyla entegre olmasını sağladığını söyledi.

Firma bu teknolojiye yeni başlıyor ve gelecekte dijital para birimi ile ilgili daha fazla duyuru ile kripto para varlıklarına desteğini genişletmeyi planladığını söylüyor.

“Dijital para birimi stratejimizi bir süredir geliştiriyoruz. Geçen yıl dijital para ekosistemi için güvenlik altyapısı oluşturan bir şirket olan Anchorage’a yatırım yaptık…

Dijital para birimlerinin dijital ödemelerin değerini daha fazla sayıda insana ve yere genişletme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, paranın geleceğinde oynayacakları rolü şekillendirmek ve desteklemek istiyoruz. İzleyen aylarda bu çalışma hakkında sizinle daha fazla paylaşımda bulunmayı umuyoruz.”

Visa, şirketin dijital para birimi stratejisinin değerlerini ve güvenlik, gizlilik, bütünlük ve güven konusundaki güçlü duruşunu yansıtmasını sağlamak için politika liderleri ve düzenleyiciler ile birlikte çalıştığını söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakdailyhodl
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar