Yükleniyor...

Ödeme Devinden Kripto Para Birimi Adımı

Ödeme devi American Express, kripto para birimi değişim platformu FalconX'e yatırım yapan birkaç büyük finansal hizmet sağlayıcısına katılıyor.

american exprress kripto

Ödeme devi American Express, kripto para birimi değişim platformu FalconX’e yatırım yapan birkaç büyük finansal hizmet sağlayıcısına katılıyor. San Francisco merkezli bir kurumsal kripto şirketi olan FalconX, American Express Company’nin (Amex) yaptığı yatırımı duyurdu.

FalconX, AmEx’in toplam yatırım miktarı açıklanmasa da, Mayıs ayında kripto para ve finans endüstrisindeki bir dizi etkili oyuncudan toplanan 17 milyon dolarlık fonu eklediğini açıkladı:

“American Express Ventures, mevcut yatırımcılar Accel, Accomplice VC, Coinbase Ventures, Fenbushi Capital, Flybridge Capital Partners, Lightspeed Venture Partners ve Fidelity Investments’ın ana şirketi FMR LLC’ye bağlı bir risk sermayesi fonu olan Avon Ventures’a katıldı.”

AmEx küresel girişim başkanı Harshul Sanghi, FalconX’in kurumsal kripto müşterilerinin karmaşık ihtiyaçlarını çözmek için sorunsuz bir platform oluşturduğunu söylüyor. FalconX, tek bir yerde keşif ve fiyatlandırma sağlayan bir platform aracılığıyla giderek karmaşıklaşan dijital varlık alanına basitlik getirmeye yardımcı oluyor. Amex Ventures, ödeme ekosisteminin gelişmekte olan alanlarını daha iyi anlamanın bir yolu olarak girişimlere yatırım yapıyor.

FalconX, Mayıs ayından bu yana gelirlerinin %350 oranında arttığını gördü ve yalnızca Kasım ayında aylık yaklaşık 3 milyar dolar değerinde işlem ve 1 milyar doların üzerinde kredi işlemi gerçekleştirdi. FalconX CEO’su Raghdu Yarlagadda, şirketin özellikle büyük kurumların ilgisinin de Mayıs ayından bu yana %150 arttığını görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x