Yükleniyor...

Ödemelerde En Çok Kullanılan İkinci Kripto Para: Bitcoin

İşbirliğine dayalı finans platformu 2gether,  kısa bir süre önce, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin gibi varlıkları nasıl harcadıklarının bir analizi de dahil olmak üzere kullanıcıların kripto harcama davranışı hakkında rapor yayınladı.

demelerde En Çok Kullanılan İkinci Kripto Para Bitcoin

İşbirliğine dayalı finans platformu 2gether,  kısa bir süre önce, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin gibi varlıkları nasıl harcadıklarının bir analizi de dahil olmak üzere kullanıcıların kripto harcama davranışı hakkında rapor yayınladı. Rapor, 19 ülkeden 10 binden fazla kullanıcının davranışlarını analiz etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rapora göre, örneklenen kripto kullanıcılarının yüzde 31’i 36 ile 45, ankete katılan kullanıcıların yüzde 25’i 26 ile 35 yaşları arasında. Kullanıcıların yüzde 23’ü kadın ve neredeyse kullanıcıların yüzde 16’sı avukat, muhasebeci veya iktisatçı. Şaşırtıcı bir şekilde analizle kullanıcıların yüzde 11.2’sinin öğrenci olduğu ve kullanıcıların sadece yüzde 8’inin bilgisayar bilimcisi olduğu bulundu.

En Çok Ethereum ve Bitcoin Tercih Ediliyor

Rapor ayrıca örneklenen kullanıcıların ayda ortalama 112.56 Euroluk kripto para harcadığını ve ödemelerde en çok kullanılan paranın miktar bakımından Ethereum (ETH) olduğunu ve bunu Bitcoin’in izlediğini gösterdi. Aslında ödeme açısından en çok Bitcoin kullanılsa da miktar olarak ETH ön planda.

Raporda ayrıca, kullanıcıların kripto paralarının yüzde 32,71’ini restoran ve otellerde harcadığı tespit edildi. Öte yandan, hane halkı harcamaları ve mobilyalar tüm kripto harcamalarının sadece yüzde 2.83’ünü oluşturdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x