Ohio, Vergi Ödemelerinde Bitcoin'i Kabul Edilecek • Coinkolik
Yükleniyor...

Ohio, Vergi Ödemelerinde Bitcoin’i Kabul Edilecek

Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre ABD'nin Ohio eyaleti, vergi ödemelerinde Bitcoin'i (BTC) kabul eden ilk ABD eyaleti olmaya hazırlanıyor.

Vergi Ödemesi Bitcoin

Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre ABD’nin Ohio eyaleti, vergi ödemelerinde Bitcoin’i (BTC) kabul eden ilk ABD eyaleti olmaya hazırlanıyor.

WSJ, vergi ödemeleri için Bitcoin’in kabul edilmesinin başlangıçta yalnızca işletmeler için geçerli olduğunu ve gelecekte bireysel vergi mükelleflerine uygulanmaya başlanacağını belirtiyor. Bu haftadan itibaren Ohio merkezli işletmeler, tüm vergilerini amiral gemisi kripto birimi ile ödemek için kayıt yaptırabilecekleri. Ödemelerin, kripto para ödeme hizmeti BitPay ile işleneceği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para dostu hamle eyalet yetkilisi Josh Mandel tarafından başlatıldı. Mandel, gazetecilere yaptığı açıklamada “Bitcoin’in meşru bir para birimi olduğunu görüyorum.” dedi. Mandel ayrıca, vergi ödemeleri için Bitcoin’in kabul edeceği duyurusunun 2019 Ocak ayında sonra ermesinden sonra “kripto para girişimlerinin devam edeceğinden emin” olduğunu söyledi.

Seçilmiş bir eyalet yetkilisi olan Mandel, eyalet ofisinin “yasama organı veya validen onay almadan” dijital parayı kabul edeceğine karar verebileceğini söyledi. Bunun karşılığında geçtiğimiz yıl içinde bazı ABD eyaletlerinde vergiler için kripto paraların kabul edilmesini öneren çeşitli girişimlerde bulunuldu, ancak eyalet milletvekilleri bu girişimleri ertelediler.

Mayıs ayında Arizona Temsilciler Meclisi, vatandaşların vergi ödemelerini kripto para kullanarak kullanmalarına izin verecek bir vergi tasarısını onayladı, ancak oylamayı takiben tasarı değişikliklerle engellendi.

Şubat ayında ABD’nin Georgia eyaleti de vergi ödemesi için kripto paraları kabul etmek için bir tasarı düzenlemişti. Tasarı şu anda komisyonda. Tasarının yakın zamanda eyalet meclisine sunularak kabul edilmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x