Yükleniyor...

OKCoin, Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Cash’i (BCH) Bitcoin (BTC) Nedeniyle Delist Ediyor

Bitcoin ve kripto para borsası OKCoin, bir açıklama yayınlayarak Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Cash'i (BCH) delist edeceğini duyurdu.

okcoin bch bsv delist

Bitcoin ve kripto para borsası OKCoin, bir açıklama yayınlayarak Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Cash’i (BCH) delist edeceğini duyurdu.

OKCoin, “Bitcoin’i Korumak” başlıklı blog göndersinde BCH ve BSV’yi OKCoin’den neden kaldırdıklarını detaylı bir biçimde açıkladı. OKCoin CEO’su bu kararı alırken “marka çatışması” hususuna vurgu yaptıklarını belirtti.

OKCoin CEO’su Hong Fang, Bitcoin tarihi ve neden iki BTC fork’unun alım satımını askıya almak için zor bir karar verdiklerine dair açıklama yaptı. Fang, öncelikle bir kripto para biriminin neden borsadan kaldırabileceğine dair detayları sundu:

“Bugün erken saatlerde, diğer bazı kripto varlıkları arasında BSV ve BCH ticaretinin 1 Mart 2021’den itibaren OKCoin’de askıya alınacağını duyurmuştuk. OKCoin’de, kalitelerinin standartlarımızı karşılamaya devam etmesini sağlamak için platformumuzda listelenen dijital varlıkları periyodik olarak gözden geçiriyoruz.

Pazar performansına ek olarak, bu tür incelemeler sırasında ekosistem geliştirme, ağ istikrarı, geliştirici topluluğunun kalitesi ve bağlılığı, likidite ve etik veya itibarla ilgili kırmızı bayraklar dahil olmak üzere çeşitli faktörleri dikkate alıyoruz. Bir varlık periyodik incelememizde başarısız olduğunda, onu platformumuzda işlem görmekten kaldırmayı seçebiliriz.”

Fang, bugünkü duyurunun, en son varlık incelemesinin bir sonucu olduğunu dile getirdi. Fang, “Ancak, şeffaflık ruhu çerçevesinde, toplulukla paylaşmak istediğimiz BSV ve BCH’yi kaldırma kararımıza özgü bazı benzersiz geçmiş ve bağlam var” ifadelerini kullandı.

Fang, ortaya çıkan markalaşma sorununa vurgu yaptı:

“Bitcoin’in telif hakkı ile ilgili olaylar dizisi, Bitcoin ile türevleri arasındaki markalaşma çatışmalarının zorluklarını da vurguluyor. Bitcoin açık bir yazılımdır. Bildiğimiz kadarıyla, Bitcoin’in bir fork’u olarak ortaya çıkan yaklaşık 102 kripto para var. Bu varlıklardan bazıları Bitcoin’in kaynak kodunu çatalladı ve benzersiz adlara ve logolara sahipti (ör. Litecoin). Diğer birkaçı, kendilerini ‘gerçek Bitcoin’ olarak tanıtmak için Bitcoin markasını  yanlış kullanmayı seçti (örneğin BSV ve BCH). Bu markalaşma kararı, geriye dönüp bakıldığında, ileriye dönük şüpheli bir yoldur.”

Kripto para borsasının CEO’su son olarak şunları söyledi:

“2020, yeni bir kripto para yatırımcı dalgasını memnuniyetle karşıladığımız yıl oldu. Çoğu, Bitcoin’e olan ilgileri nedeniyle kripto parayı benimsiyor. Bitcoin için bu tür bir marka belirsizliği, yeni perakende yatırımcılar için yanıltıcı olabilir. OKCoin, kripto paralar için küresel bir ağ geçidi oluşturmaya devam ederken, kendimize şu soruyu sormalıyız: Farkındalığı arttırmada ve yeni girenleri kasıtsız işlemlerden korumada nasıl sorumlu bir rol oynayabiliriz?”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x