Yükleniyor...

OKCoin İddialı Transferlerle Genişlemeye Devam Ediyor

Dünyanın en eski kripto para borsalarından biri olarak bilinen OKCoin, Blockchain.

OKCoin 1280x720

Dünyanın en eski kripto para borsalarından biri olarak bilinen OKCoin, Blockchain.com ve Coinbase’den iki önemli ismi transfer ederek bünyesine kattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Global kripto borsası OKCoin; Blockchain.com’un eski geliştirme başkanı Haider Rafique ve Coinbase’in önceki yöneticilerinden Megan Monroe-Coleman’ı bünyesine katarak iki yeni ismi daha transfer etmiş oldu.

Megan Monroe-Coleman şirketin küresel uyum yöneticisi olarak devreye girerken, Haider Rafique küresel baş pazarlama sorumlusu rolünü üstlendi.

OKCoin Genişliyor

OKCoin, 2020 yılında şu ana kadar birçok genişleme çabası göstermiştir. Borsa Mart ayı başında eski Goldman Sach çalışanı Hong Fang’ı CEO olarak göreve getirdi. Aynı zamanda, kurumun eski CEO’su idari bir göreve getirildi.

Merkezi San Francisco’da bulunan OKCoin, eyalete özel onaylarla ilerlerken FinCEN yasal lisansını da kazandı. OKCoin küresel ölçekte, şu anda 184 ülke için kripto ticaretine para pompalıyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para ticaret nüfusuna hitap eden OKCoin, yaklaşık iki ay önce Japonya’da güncellenmiş lisans kazandı. Bu lisans borsanın Temmuz ayında başlayan ticaret teklifine izin vermektedir. Güncellemeler Japonya’nın yasal gerekliliklerindeki son değişikliklerle ilgiliydi.

ABD Finansa Liderlik Ediyor

Amerika’ya geri dönen Monroe-Coleman, “ABD elbette finansal kurumlar ve hizmetler için lider pazar.” dedi. OKCoin, kısmen fiat para birimi seçenekleri ve borsaya erişim yoluyla kripto para alanı katılımını artırmayı planlıyor.

Yine de Monroe-Coleman, kripto para alanının önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyledi ve daha fazla insanın dahil olması için OKCoin’i işaret etti.

Bitcoin yarılanmasına birkaç gün kalmışken, Rafique OKCoin takım analizi internet aramaları ve sosyal analitik dayalı yorumlarında şunları söyledi: “Parasal gevşeme ve ilgili anahtar kelimeler bağlamında, ‘Bitcoin yarılanması’ hakkında bilgi edinmeye çalışan yeni bir yatırımcı dalgası görüyoruz.”

“Üçüncü Bitcoin yarılanmasının bu zamanlarda gerçekleşmesi büyüleyici bir şey. Bu yeni yatırımcıları kripto pazarlarına sürükleyen bir zorlama mekanizması olabilir.”

Kripto alanı genişledikçe OKCoin, fiat kripto borsası teklifleri ve genişlemede başka ülkelere de ilham oluyor. Örneğin Hindistan,  ülke dijital varlık yasağını kaldırdıktan sonra son zamanlarda yeni bir fiat borsası açtı.