Yükleniyor...

OKCoin Latin Amerika’ya Giriş Yapıyor

Kripto para piyasası daha da fazla yatırımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor.

OKCoin Latin Amerika

Kripto para piyasası daha da fazla yatırımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Büyük kripto para borsası OKEx’in sahibi olan OKGroup, 110’dan fazla ülkede hizmet veren fiattan kripto para değişim hizmeti sunan OKCoin ile Latin Amerika’ya giriş yapıyor.

Şirkete göre, bugün başlayarak Arjantin’deki yatırımcılar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Ripple, Cardano, Stellar, Zcash ve 0x gibi kripto paralar karşılığında Arjantin Pezosu (ARS) yatırabilir. OKCoin, Buenos Aires’te bir ofis açmayı ve Latin Amerika’daki işini desteklemek için bir ekip kurmayı planlıyor.

Borsaya İlgi Bir Hayli Fazla

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OKGroup, konuyla ilgili olarak açıklama yaparak “Hızlı büyüyen kripto para piyasasına girmek isteyen yatırımcılardan gelen yüksek talep nedeniyle Latin Amerika’ya genişlemeyi tercih ettik.” dedi.

Latin Amerika’daki yatırımcılar, konu kripto para piyasası olduğunda çok iddialı olma eğilimindedirler ve OKCO’nun Latin Amerika temsilcisinden Pablo Magro, “Tam olarak alabileceğimiz şey olan Bitcoin ve Ethereum’dan çok fazla seçeneğe sahip olmak istiyorlar” diyerek yatırımcıların taleplerine tam olarak cevap vereceklerinin sinyalini vermiş oldu. Dahası, ülkedeki enflasyonun yüksek olması bölge genelindeki insanların kripto paraları bir fırsat olarak görmesine neden oluyor.

OKCO’nun temsilcisi, “Arjantin Pezosu ile başlamaya karar verdik çünkü Arjantin kripto para dünyasında nispeten gelişmiş bir pazar ve aynı zamanda Arjantin Pezosu çok fazla dalgalanma yaşadı. Arjantin’in fiat para biriminin değeri belirsiz olduğundan, umudumuz Arjantin’e bir dizi kripto para birimi seçeneği sunarak ülke ekonomisine istikrar getirmeye yardımcı olabilmemiz. En büyük zorluklardan biri farklı ödeme seçenekleriyle dijital varlıkları satın alabilmeniz/satabilmeniz için bir pazar sunmak. Latin Amerika nüfusunun yüzde 50’sinden fazlasının bankalarla alakasının olmadığı göz önünde bulundurulduğunda, bu pazarın giderek benimsenmesine katkıda bulunmak hayati öneme sahip. Diğer pazarlarla başarılı olduk ve Latin Amerika bölgesinde de benzer özellikler sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” diyor.  Temsilci bölgedeki ticaret hacmi ile ilgili tahminlerini paylaşmayı reddetti.

Magro’ya göre, Latin Amerika bölgesinde faaliyet gösteren birçok kripto para borsası var, ancak bunların hiçbiri OKCoin ile rekabet edecek güce sahip değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x