Yükleniyor...

OKEx Çekimleri Başlattı, Yüksek Miktarda Bitcoin Çıkışı Oldu

Kripto para ve Bitcoin borsası OKEx, bugün TSİ 11.

okex

Kripto para ve Bitcoin borsası OKEx, bugün TSİ 11.00 gibi beş haftalık bir para çekmeyi askıya alma sürecinin ardından, çekimlere izin vermeye başladı.

Çekimlerin başlatılmasının ardından birkaç dakika içerisinde borsadan büyük bir Bitcoin (BTC) çıkışı gerçekleşti. Yaklaşık 2.822 Bitcoin OKEx’te tek blok içerisinden taşındı. Blockchain analiz firması CryptoQuant’a göre bu, Mayıs 2019’dan bu yana en büyük tek blok çıkışı. Geri çekilen 2.822 koinin 456’sı kripto para borsası Binance’e, 400’den fazlası ise diğer borsalara taşındı.

Ekran Resmi 2020 11 26 13.18.41

Bitcoin Fiyatıyla Bağlantılı mı?

OKEx, borsanın anahtar sahiplerinden birinin yetkililer tarafından “soruşturmaya yardımcı olmak” için tutulması nedeniyle borsayla iletişiminin kopmasının ardından 16 Ekim’de süresiz olarak para çekme işlemlerini durdurmuştu. Bazı analistler, Bitcoin’in son meteorik yükselişini, kısmen OKEx’in kripto para çekme işlemlerini askıya alması nedeniyle bir arz sıkıntısı yaşanmasına bağlamıştı. Bunun nedeni, fiyat artışının OKEX’in 16 Ekim tarihli kararından sonra başlamış olmasıdır.

Ancak, birçok piyasa gözlemcisi, en son fiyat artışını OKEx’in sorunlarıyla ilişkilendirmek için güçlü bir neden görmüyor. Messari’den Bitcoin analisti Ryan Watkins, CoinDesk’e “OKEx’in askıya alınmasının zamanlaması ve fiyat rallisi tamamen tesadüfi olabilir” dedi.

Bitcoin, bugün OKEx’in para çekme işlemlerini yeniden başlatmasından kısa bir süre önce yaklaşık 3.000 dolar değer kaybetti. İki olayın bağlantılı olup olmadığı net değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner