Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri OKEx Çekimleri Başlattı, Yüksek Miktarda Bitcoin Çıkışı Oldu

OKEx Çekimleri Başlattı, Yüksek Miktarda Bitcoin Çıkışı Oldu

ABONE OL:google-news

Kripto para ve Bitcoin borsası OKEx, bugün TSİ 11.00 gibi beş haftalık bir para çekmeyi askıya alma sürecinin ardından, çekimlere izin vermeye başladı.

Çekimlerin başlatılmasının ardından birkaç dakika içerisinde borsadan büyük bir Bitcoin (BTC) çıkışı gerçekleşti. Yaklaşık 2.822 Bitcoin OKEx’te tek blok içerisinden taşındı. Blockchain analiz firması CryptoQuant’a göre bu, Mayıs 2019’dan bu yana en büyük tek blok çıkışı. Geri çekilen 2.822 koinin 456’sı kripto para borsası Binance‘e, 400’den fazlası ise diğer borsalara taşındı.

Ekran Resmi 2020 11 26 13.18.41

Bitcoin Fiyatıyla Bağlantılı mı?

OKEx, borsanın anahtar sahiplerinden birinin yetkililer tarafından “soruşturmaya yardımcı olmak” için tutulması nedeniyle borsayla iletişiminin kopmasının ardından 16 Ekim’de süresiz olarak para çekme işlemlerini durdurmuştu. Bazı analistler, Bitcoin’in son meteorik yükselişini, kısmen OKEx’in kripto para çekme işlemlerini askıya alması nedeniyle bir arz sıkıntısı yaşanmasına bağlamıştı. Bunun nedeni, fiyat artışının OKEX’in 16 Ekim tarihli kararından sonra başlamış olmasıdır.

Ancak, birçok piyasa gözlemcisi, en son fiyat artışını OKEx’in sorunlarıyla ilişkilendirmek için güçlü bir neden görmüyor. Messari’den Bitcoin analisti Ryan Watkins, CoinDesk’e “OKEx’in askıya alınmasının zamanlaması ve fiyat rallisi tamamen tesadüfi olabilir” dedi.

Bitcoin, bugün OKEx’in para çekme işlemlerini yeniden başlatmasından kısa bir süre önce yaklaşık 3.000 dolar değer kaybetti. İki olayın bağlantılı olup olmadığı net değil.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar