Yükleniyor...

OKEx’te Neler Oluyor? OKB Neden Yükselişe Geçti?

Önde gelen kripto para türev borsası OKEx'in kurum içi token'ı OKB, şirketin kurucusu Mingxing "Star" Xu'nun polis nezaretinden serbest bırakıldığına dair söylentiler üzerine dün %13'ün üzerinde artış gösterdi.

okex okb fiyat

Önde gelen kripto para türev borsası OKEx’in kurum içi token’ı OKB, şirketin kurucusu Mingxing “Star” Xu’nun polis nezaretinden serbest bırakıldığına dair söylentiler üzerine dün %13’ün üzerinde artış gösterdi.

Borsa, 16 Ekim’de Xu ile teması kaybettiğini bildirdi ve CoinDesk’in o sırada bildirdiği gibi, tüm çekim işlemlerini askıya almak zorunda kaldı. Çin medyası, Xu’nun polis nezaretinde olduğunu bildirdi, ancak CoinDesk’e konuşan OKEx, Xu’nun kara para aklama ile ilgili soruşturmasını reddetti.

OKB Yükselişe Geçti

Çarşamba günü Twitter’da Xu’nun polis nezaretinden serbest bırakıldığına veya yakında serbest bırakılacağına dair söylentiler dolaşmaya başladı. Bu söylentilere tepki veren OKB, dün %13’ten fazla yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte ise OKB %23 oranında yükseliş yaşadı. Bilindiği gibi token, para çekme işlemlerinin Ekim ayı ortalarında askıya alınmasının ardından %30 oranında düşüş yaşamıştı. Bu yükselişle beraber OKB yatırımcıları zaralarını yavaş yavaş toparlamaya başlıyor gibi görünüyor.

Xu’nun söylentilere göre serbest bırakılması borsa için normale dönüş anlamına gelebilir. OKB’nin birincil kullanımları, OKEx’de marj ticareti için alım satım ücretlerinde ve teminatlarda indirimler içindir, bu nedenle faydası (ve büyük ölçüde değeri) borsanın uygulanabilirliğine bağlıdır.

Söylenti Doğru mu?

OKEx CEO’su Jay Hao ise CoinDesk’in haberini paylaşarak, resmi açıklamalar için beklemede kalınması gerektiğini dile getirdi. Hao, Star Xu’nun serbest bırakıldığına dair herhangi resmi bir açıklama yapmadı. Hao, şu ifadeleri kullandı:

“Lütfen resmi duyuru için bizi izlemeye devam edin! OKEx’teki tüm kullanıcı fonlarının güvende ve zarar görmeden kalacağını garanti ediyoruz, para çekme işlemlerine devam edildikten sonra fonların %100’ü çekilebilir.”

Öte yandan hatırlarsınız daha önce bir kullanıcı yürüyüş uygulaması üzerinden Star Xu’yu bularak; OKEx uygulaması ilk patlak verdiğinde hiç adım atmamış olduğunu ve bunun polisler tarafından götürüldüğüne kanıt olabileceğini ifade etmişti. Aynı uygulamaya Xu dün 1.050 adım attı. Yani söylentilerin doğru çıkma ihtimali bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x