Yükleniyor...

OKEx’ten 96 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) mi Çekildi?

OKEx CEO'su Jay Hao, Bitcoin borsasından şüpheli para çekme işlemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

okex para cekme islemlerini durdurdu 1

OKEx CEO’su Jay Hao, Bitcoin borsasından şüpheli para çekme işlemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Özellikle büyük kripto para birimi işlemlerini izlemek için popüler bir hizmet sunan Whale Alert, dün OKEx borsasından yaklaşık 96,1 milyon dolar değerinde Bitcoin’in (BTC) çekildiğini bildirdi. Devam eden bir polis soruşturması nedeniyle dün sabah saatlerinde para çekme işlemlerinin askıya aldığı duyurulmuştu.

Dahili Transferler

OKEx CEO’su Jay Hao, söz konusu adreslerin üçüncü şahıslar tarafından yanlış etiketlendiğini iddia ederek açıklama yaptı. Zincir içi veri sağlayıcısı CryptoQuant daha sonra borsadan henüz hiçbir şeyin geri çekilmediğini iddia etti. Whale Alert ise 268.000 takipçisini bunların gerçekten dahili takas olabileceği konusunda uyardı.

Hao, tüm fonların “güvenli” olduğunu söylüyor dün de bildirdiğimiz gibi OKEx 16 Ekim’de para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu ve Bitcoin’de anında yüzde üç düşüşe neden oldu. Daha sonra, Malta merkezli şirketin kurucusu Xu Star’ın Çin polisi tarafından götürüldüğü ortaya çıktı. Hao, para çekme işlemlerini durdurduğu için “tüm kalbiyle” özür diledi. Bunun güvenlik amacıyla yapıldığını ifade etti. Hao, şunları söyledi:

“Kullanıcılarımızın fonlarını riske atabilecek herhangi bir bilgiyi açıklayamıyoruz. OKEx’in kullanıcılarımızın fonlarını korumak için en yüksek güvenlik standartlarını koruduğunu ve en katı kontroller olmadan para çekme işlemlerine izin veremeyeceğini söylememiz yeterli.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner