Yükleniyor...

Okullarda Kripto Para Eğitimi Verilmeli Mi?

Kripto para, blockchain ve Metaverse birkaç yıl içerisinde büyük bir trend yakalayarak tüm dünyanın konuştuğu konular haline geldi.

Okullarda Kripto Para Egitimi Verilmeli

Kripto para, blockchain ve Metaverse birkaç yıl içerisinde büyük bir trend yakalayarak tüm dünyanın konuştuğu konular haline geldi.

Study‘nin 800 Amerikalı ebeveyn ve 200 üniversite mezunu ile yaptığı çalışma katılımcıların kripto para, blockchain, NFT’ler ve Metaverse hakkındaki bilgi birikimini ölçmeye odaklandı. Bunun yanı sıra eğitimin geleceğinde bu konuların nerelerde olması gerektiğini düşündüğünü de gözler önüne seriyor.

Ebeveynler Okulda Blockchain Eğitimi İstiyor Mu?

Study yaptığı çalışmada Amerika’nın eğitim sistemi sürekli olarak yeni teknolojilere uyum sağladığını ve değişen ekonominin ihtiyaçlarını karşılamak için değiştiğini söylüyor. Kripto eğitimini teşvik etmenin ardındaki ebeveynlerin motivasyonlarına bakalım.

sinifta kripto
Study’nin araştırma sonuçları

Study, çalışma raporunda ebeveynlerin yüzde 68’inin kripto yatırımı bulunduğunu söylüyor. Ebeveynlerin öğretilmesini istedikleri konular ile yatırımları aynı paralellikte. Ebeveynlerin yüzde 64’ü kripto paranın, yüzde 40’ı blockchainin, yüzde 35’i Metaverse’ün ve yüzde 25’i de NFT’lerin okullarda öğretilmesi gerektiğini düşünüyor.

Çoğu ebeveyn, çocuklarının eğitiminden ve geleceğinden sorumlu olduğunu belirten Study, yeni teknolojiye yatırım yapmadaki başarılarından ders almalarını istemelerinin de mantıklı olduğunu söylüyor. Gelecek nesle finansal olarak yardımcı olabilecekse, ebeveynler bu konuların öğretilmesi gerektiğine inanıyor.

Üniversite Mezununun Gözünden

Öte yandan veriler üniversite mezunlarının da çok farklı fikirde olmadığını gösteriyor. Üniversite mezunları da kripto para, blockchain, Metaverse ve NFT eğitimlerinin okullarda verilmesinden yana.

sinifta kripto2
Study’nin araştırma sonuçları

Study daha genç nesillerin, mali durumlarına gelince yaratıcı hale geldiğini söylüyor. Yakın zamanda yapılan bir başka araştırma, 5 üniversite öğrencisinden 1’inin yaşam masrafları yerine kripto para için öğrenci kredisi parası kullandığını keşfetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner