Yükleniyor...

OKX Borsasının SUI Kampanyası Gündemi Isıtıyor

OKX'in düzenlediği Sui (SUI) kampanyası, bazı kullanıcıların olumsuz geri dönüşleriyle gündemi ısıttı.

okx sui

OKX‘in düzenlediği Sui (SUI) kampanyası, bazı kullanıcıların olumsuz geri dönüşleriyle gündemi ısıttı.

Kripto sektörüne giriş yapan Sui, kısa sürede popülerlik kazandı ve topluluk oluşturmaya başladı. Projenin token’ı SUI, birçok borsada listelenerek adından oldukça söz ettirdi. SUI’yi listeleyen borsalardan birisi olan OKX, kampanya düzenleyerek SUI dağıtacağını belirtti.

Borsa, gerekli katılım şartlarını yerine getiren kullanıcılara SUI dağıtacağını söyledi. Ancak bazı kullanıcılar, kampanyadan hak ettikleri ödülü alamadıklarını iddia etti. Cointelegraph Türkiye, şikayetleri derledi ve OKX Global ile OKX Türkiye‘ye ulaştı.

OKX Türkiye: SUI Dağıtımı Devam Ediyor

Kripto sektörüne bomba bir giriş yapan Sui (SUI), kısa sürede popüler hale geldi. Peş peşe borsa listelenmeleriyle yatırımcıları cezbeden proje, son zamanlarda farklı bir konuya dahil oldu. Cointelegraph Türkiye, gündemin sıcak konularından birisi olan, OKX’in SUI kampanyasını irdeledi.

Kripto borsası OKX, gerekli şartları sağlayan kullanıcılara SUI dağıtacağı bir kampanya düzenledi. Bu kampanyaya katılım oldukça fazlaydı. OKX tarafından belirlenen kampanya şartları arasında; referans koduyla hesap açmak, kampanya süresince 100 USDT’den fazla işlem yapmak, 7 Mayıs’taki kampanya bitişine kadar borsadan para çekmemek gibi detaylar yer alıyor.

Tüm bu şartları yerine getiren kullanıcılar, borsanın kendilerine SUI dağıtmasını bekliyor. Ancak bazı kullanıcılar, hak ettikleri ödülü alamadıkları yönünde şikayet bildirmeye başladı.

Kripto fenomeni Efloud, bir tweet’te SUI gündemine ışık tuttu. Ata Paykoç da bu durumda topluluğa destek veren isimler arasında yer alıyor.

Sıcak bir gündemin ortasında OKX MENA bölgesi İş Geliştirme Lideri Şerif Ali Enes, konuyla ilgili şunları söyledi;

Her borsanın her kampanyada uyguladığı gibi risk kontrolü sonrasında ödül dağıtımı “hak kazanan” kullanıcılara yapıldı. Kampanyaya katılan kullanıcıların, sadece tek bir hesaptan bunu yapmaları gerektiği kurallarda belirtilir. Kullanıcıların birden fazla hesap açması yasak olmasına rağmen; bazı kullanıcıların buna uymadığı tespit edildi.

Twitter üzerinden yapılan bu açıklamaya, çok fazla eleştiri geldi. Bu eleştirilerden birisi, hakoi_ta isimli kullanıcıdan geldi. Bu kullanıcı, Enes’e şu yanıtı verdi;

Peki ben bir partner olarak, benim referansımla üye olup ve linkimle kampanyaya katılan bir kullanıcı Sui ödülünden faydalanmışken, yarışma gereği de onun ödülünün bir bölümünü de benim kazanmam gerekirken neden bana dağıtım yapılmadı?

Gündem bu sıcaklığını korurken, Cointelegraph Türkiye, OKX Global ve OKX Türkiye‘den konuyla ilgili yanıt talep etti. Türkiye ekibinden gelen yanıtta, SUI dağıtım sürecinin devam ettiği ve henüz sonuçlanmadığı belirtildi. Türkiye ekibi, kullanıcıların şikayetlerini duyduklarını ve herkesi memnun edecek çözüm üzerinde çalıştıklarını aktardı.

Olayın sıcaklığına OKX’ten bir basın açıklaması geldi. Kripto borsası, basın açıklamasında şunları belirtti;

Kamuoyunun bilgisine;

Türkiye topluluğundaki bazı OKX kullanıcılarının, Twitter platformunda OKX SUI Token Promosyon Kampanyası’ndan elde ettikleri tokenları kullanamadığına yönelik iddiaları yakından takip ediyoruz.

Bu noktada, bazı kullanıcıların kampanya hüküm ve koşullarına uymadığı ve OKX tarafından gerçekleştirilen risk kontrol süreci nedeniyle tokenları almaya uygun olmadığı tespit edilmiştir. OKX’in iki SUI Token Kampanyası bulunmakla birlikte, her bir kampanya için farklı uygunluk kriterleri ile hüküm ve koşulların takip edilmesi gerekmektedir.

OKX olarak, kullanıcı geri bildirimlerini titizlikle inceliyoruz. Müşteri hizmetleri ekibimizin yoğun çalışmasıyla, kampanya ve ödemeyle ilgili endişeleri ve yorumları anlamak amacıyla her kullanıcıyı bireysel olarak takip ediyoruz. Aktif olarak, tarafımıza iletilen geri bildirimlerini incelemeye devam ediyoruz. Ek bilgiler oluşması durumunda şeffaflık politikamıza uygun biçimde konuya ilişkin güncellemeleri sağlamaya devam edeceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner