Yükleniyor...

Olumlu Haberler Bitcoin (BTC) Fiyatını Yükseltti

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, dün PayPal’dan gelen haberle olumlu bir havaya girdi.

bitcoin 6

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, dün PayPal’dan gelen haberle olumlu bir havaya girdi. Bildiğiniz üzere BTC son günlerde 9 bin 300 – 9 bin 600 dolar bandı arasında gidip geliyordu. Halihazırda birçok analist BTC’de yönün ne olduğu konusunda hemfikir değildi. Fakat bu durgunluk dün gece bildirdiğimiz gibi PayPal’ın çok yakında bünyesine Bitcoin’i de ekleyeceğine dair haberlerle beraber sona erdi.

Bitcoin günlük grafik
Bitcoin Günlük Grafik
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, PayPal haberi sonrasında Bitfinex verilerine göre 9 bin 800 dolara kadar çıktı. Bu sayede yatırımcılar gün içinde güzel bir kazanç elde etmiş oldu. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 9 bin 612 dolardan işlem görüyordu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Crypto Michael, şu ifadeleri kullandı:

“Bu döngü ile 2016 yılının başındaymışız gibi geliyor.”

Bilindiği üzere BTC 2016 yılında ciddi bir değer kazanmıştı. 2016 – 2017 yılları arasında, Bitcoin halving etkinliğini izleyen bir yıl içerisinde 268 dolardan 2 bin 525 dolara çıkmıştı.

Konuyla ilgili konuşan yerli analist Kripto Levent ise PayPal haberini paylaşarak “Şu tarz haberlerin en azından 1 tanesi faaliyete geçmiş olsa, bugün 10 bin 500 direnci falan dinlemezdik” diye konuştu.

Adaptasyonu Sağlar

PayPal’ın bu projeyi hayata geçirmesiyle beraber Bitcoin için daha güzel haberler duymaya devam ederiz. Firmanın bünyesine Bitcoin’i eklemesiyle beraber kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in adaptasyon süreci için olumlu bir adım atılmış olacak.