Yükleniyor...

On-Chain Analisti, Kripto Para Balinalarının Bu Hafta 2.200.000.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Biriktirdiğini Söyledi

On-chain analisti William Clemente, balinaların bir kez daha Bitcoin (BTC) pazarlarına daldığını söylüyor.

bitcoin balinalari biriktiriyor

On-chain analisti William Clemente, balinaların bir kez daha Bitcoin (BTC) pazarlarına daldığını söylüyor. Clemente, son açıklamasında Bitcoin ağındaki yeni kullanıcı sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu belirtiyor.

“Önce, Bitcoin ağına gelen kullanıcıların veya ‘varlıkların’ net büyümesini temsil eden bu grafiğe bir göz atalım. Yeni kullanıcıların büyümesi şimdi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Günde 50.000’den fazla yeni varlık zincire bağlanıyor. ”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Clemente, BTC balinalarının bir kez daha perakende yatırımcılarla birlikte biriktiğini söylüyor. Analist, bu eğilimin “bu hafta hızlanmaktan başka bir şey yapmadığını” ve balinaların yaklaşık 2.200.000.000 dolar değerinde BTC satın aldığını söylüyor.

“Perakende haftalardır yoğun bir şekilde alım yapıyor, ancak sonunda balinalarda beklediğimiz yükselişi yakaladık. Bu hafta blockchain’de 17 yeni balina doğdu, aynı zamanda balinaların toplam varlıkları 65.429 BTC arttı.”

Clemente ayrıca borsalardaki BTC giriş ve çıkışlarına da bakıyor. Popüler analist, BTC’nin kripto para borsalarına akışını ve çıkışları incelerken, aşırı satım veya aşırı alım sinyalleri üreten bir oynaklık göstergesi olan Bollinger Bantlarını kullanıyor. Clemente, göstergenin Mart ayından bu yana ilk “al” sinyalini verdiğini söylüyor.

“Bollinger Bantlarını kullanarak, sinyal kripto paraların ya borsalara yoğun bir şekilde taşındığı ya da borsalardan yoğun olarak çekildiği zamanlara bakar. Bu, 3 aydan fazla bir süre içinde ilk kez “satın al” sinyalini verdi ve size trendin birikime döndüğünü görmenin başka bir yolunu sundu.”

Diğer zincir üstü yükseliş sinyallerini destekleyen Clemente, Bitcoin’i alanların davranışını not ediyor. Analizine göre, BTC satın alanların çok az satış geçmişi var ve bu da ufukta bir “arz şoku” olabileceğini gösteriyor.

“Satış geçmişi çok düşük olan varlıklar, likit arz oranının artmasıyla spekülatif trader’lardan daha fazla para çekmeye devam ediyor. Bu güç fiyata karşı yukarı doğru ezilmeye devam ediyor. Benim düşünceme göre, yeniden birikim “ne zaman” biteceği meselesi önemli. Süreç tamamlandığında, piyasa bir arz şoku yaşayacaktır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x