Yükleniyor...

Onaylandı: Facebook Kripto Para Tabanlı Ödeme Sistemi Geliştiriyor

Wall Street Journal, Facebook'un gerçekten de yeni bir ödeme ağı için bir kripto para birimi oluşturduğunu söylediği yeni bir habere imza attı.

Facebook Kripto Para Facebook Coin

Wall Street Journal, Facebook’un gerçekten de yeni bir ödeme ağı için bir kripto para birimi oluşturduğunu söylediği yeni bir habere imza attı. WSJ, sosyal medya devinin bu şekilde Blockchain’e ve kripto para birimi alanına olan ilgiyi artıracağından emin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook’un kripto para tabanlı ödeme sisteminin kod adının Project Libra olduğu öne sürülüyor. WSJ’nin haberinde Facebook’un fiat destekli bir stablecoin oluşturduğu ve kripto para ekosistemini desteklemek için onlarca finansal firma ile görüştüğü ve trader’lar oluşturduğu belirtiliyor.

Sosyal medya devinin kriptoyla ilgili iş ilanlarının ortaya çıkmasının ardından konuya yakın kaynaklar beklenenin gerçekleştiğini doğruladılar. Borsalar Facebook için hedef alan gibi görünüyor ve şirket Hindistan gibi ülkelerdeki para transfer piyasasını hedefliyor.

WSJ’nin haberinde yeni ilginç ayrıntılar bulunuyor. Daha önce Facebook’un kripto para projesi için 1 milyar dolar aradığı bildirilmiş ve bunu sizinle paylaşmıştık. Facebook’un stablecoin’inin kredi kartlarıyla ilişkili ücretleri ortadan kaldıracağı ve insanları volatilitesi yüksek kripto paralardan da koruyacağı belirtiliyor. Facebook ayrıca kripto parasını temel arama motoruna bağlayarak kullanıcıları reklamlarını göstermesi karşılığında bu kripto parasıyla ödüllendirecek.

Görünüşe göre Facebook, para transferi piyasasının ötesine geçme niyetinde. Facebook gibi bir platforma kripto paranın gelmesi Instagram ve WhatsApp ile birlikte genel olarak kripto paraların 2.5 milyardan fazla insana ulaşmasını sağlayabilir. Bu da kripto paraların benimsenme oranının yükseleceği anlamına geliyor.

Morgan Creek kurucu ortağı Anthony Pompliano, Facebook’un kriptoda en çok kullanılan ürünü inşa edeceğini ve kesinlikle Facebook’un gelişinin kitlesen benimsenmeye yardımcı olacağını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x