Yükleniyor...

OneCoin Kurucusu 90 Yıla Kadar Ceza Alabilir

OneCoin kurucu ortağı Konstantin Ignatov’un, milyarlarca dolarlık dolandırıcılığa katıldığı iddia edildi.

onecoin

OneCoin kurucu ortağı Konstantin Ignatov’un, milyarlarca dolarlık dolandırıcılığa katıldığı iddia edildi. 14 Kasım tarihli bir BBC haberine göre, Ignatov 4 Ekim’de bir savunma imzaladı ve 90 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Los Angeles Uluslararası Havaalanında tutuklandıktan sonra, Ignatov kara para aklama ve dolandırıcılık da dahil olmak üzere çeşitli suçlamalardan suçlu bulundu. Ignatov’un anlaşmaya göre vergi ihlalleri dışında, OneCoin’deki rolü için daha fazla suçlamayla karşı karşıya gelmeyeceği bildirildi.

OneCoin Ortağı Ignatova Nerede?

Ek olarak, Ignatov’un kız kardeşi ve OneCoin’in kurucu ortağı Ruja Ignatova ile görüşmediği de bildirildi. Ignatov, Ignatova’nın OneCoin’in eleştirmenlerinden “nefret” ettiğini ve kendisine yakın birinin onu FBI’ya teslim edileceğinden korktuğunu söyledi. Ignatov ayrıca, Ignatova’yı bulmak için özel bir araştırmacı kiraladığını ve ortadan kaybolduğundan beri onunla konuşmadığını söyledi. Ignatov, mahkemeye ablasının bir pasaport ile Bulgaristan’daki evinden Viyana ve Atina’ya uçak bileti aldığını da belirtti.

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, Ignatov 6 Kasım’da yaptığı açıklamada, kız kardeşi kaçtıktan sonra, eşlik eden güvenlik personelinin kendisine Rus konuşmacılarla tanıştığını söyledi. Araştırmacı gazetecilik odaklı yayın kuruluşu Inner City Press’in kurucusu Matthew Russell Lee, Ignatov’un kız kardeşinin kendisine isimsiz “zengin ve güçlü” bir Rus vatandaşının desteğini ve korunmasını sağladığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner