Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri OneCoin Kurucusu 90 Yıla Kadar Ceza Alabilir

OneCoin Kurucusu 90 Yıla Kadar Ceza Alabilir

ABONE OL:google-news

OneCoin kurucu ortağı Konstantin Ignatov’un, milyarlarca dolarlık dolandırıcılığa katıldığı iddia edildi. 14 Kasım tarihli bir BBC haberine göre, Ignatov 4 Ekim’de bir savunma imzaladı ve 90 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Los Angeles Uluslararası Havaalanında tutuklandıktan sonra, Ignatov kara para aklama ve dolandırıcılık da dahil olmak üzere çeşitli suçlamalardan suçlu bulundu. Ignatov’un anlaşmaya göre vergi ihlalleri dışında, OneCoin’deki rolü için daha fazla suçlamayla karşı karşıya gelmeyeceği bildirildi.

OneCoin Ortağı Ignatova Nerede?

Ek olarak, Ignatov’un kız kardeşi ve OneCoin’in kurucu ortağı Ruja Ignatova ile görüşmediği de bildirildi. Ignatov, Ignatova’nın OneCoin’in eleştirmenlerinden “nefret” ettiğini ve kendisine yakın birinin onu FBI’ya teslim edileceğinden korktuğunu söyledi. Ignatov ayrıca, Ignatova’yı bulmak için özel bir araştırmacı kiraladığını ve ortadan kaybolduğundan beri onunla konuşmadığını söyledi. Ignatov, mahkemeye ablasının bir pasaport ile Bulgaristan’daki evinden Viyana ve Atina’ya uçak bileti aldığını da belirtti.

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, Ignatov 6 Kasım’da yaptığı açıklamada, kız kardeşi kaçtıktan sonra, eşlik eden güvenlik personelinin kendisine Rus konuşmacılarla tanıştığını söyledi. Araştırmacı gazetecilik odaklı yayın kuruluşu Inner City Press’in kurucusu Matthew Russell Lee, Ignatov’un kız kardeşinin kendisine isimsiz “zengin ve güçlü” bir Rus vatandaşının desteğini ve korunmasını sağladığını söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar