Yükleniyor...
Sponsored

OneCoin Ortakları, Almanya’da Yargılanıyor

OneCoin ortakları, Alman mahkemesi tarafından yargılanıyor.

onecoin

OneCoin ortakları, Alman mahkemesi tarafından yargılanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para sektöründeki en büyük ponzi şemaları arasında yer alan OneCoin ile ilgili yargı süreci devam ediyor. Sözde projenin kurucusu Ruja Ignatova hala kayıp olsa da, onunla bağlantılı olan kişiler yetkililerin merceği altında.

OneCoin Ortakları Yargılanıyor

Ignatova adına alım satım işlemler yaptığı iddia edilen karı-koca, Alman mahkemesinde yargılanıyor. İddiaya göre bu çift, müşterilerden 320 milyon dolar alarak bu parayı Cayman Adaları’nda iki Ignatova adına iki daire satın almak için kullandı.

Savcılar, hala kaçak durumda bulunan Ignatova’nın, OneCoin’in bir kripto para olduğu ile ilgili yatırımcıları kandırdığı ve milyonlarca dolarlık fonu alıp kayıplara karıştığını söylüyor.

Hazırlanan iddianameye göre yatırımcılar, gerçek bir kripto para satın aldıklarını zannederek projeye büyük miktarda para akıttı. Uzman analizlerine göre OneCoin yatırımcılarının zararı yaklaşık 4 milyar dolar değerinde.

OneCoin bağlantılı kişiler ABD’de de yargılanıyor. Ağustos ayında ABD yetkilileri Christopher Hamilton’ı 105 milyon doları aklamakla suçladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x