Yükleniyor...

Önemli Rapor: Bitcoin Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Yatırımcı Duygusu Değişmedi!

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, son raporunda Bitcoin'in fiyatının hala yatırımcılar için cazip bir risk/ödül oranında olduğu bilgisini paylaştı.

Bitcoin BTC Fiyatı

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, son raporunda Bitcoin’in fiyatının hala yatırımcılar için cazip bir risk/ödül oranında olduğu bilgisini paylaştı. Kripto analitik şirketi Glassnode’un son verileri de, özellikle Rezerv Riski metriğinin de işaret ettiği gibi Bitcoin’in mevcut fiyatına göre uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin güvenini ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rapor, 7 Mart’ta başlayan düşüşü dikkate almıyor olsa da piyasa duyarlılığının Rezerv Riski metriğinin değerlendirilmesi hem spot piyasalar hem de vadeli işlemler piyasalarındaki yatırımcı duygusunu gösterdiğini belirtmek gerekiyor.

Rezerv Riski metriği, “HODL Bank” tarafından Bitcoin’in fiyatı olarak ölçülür, diğer bir deyişle, Bitcoin’in kullanım ömrü boyunca satmak yerinde elde tutma (HODL) kararının fırsat maliyeti olarak ölçülen toplam (USD cinsinden) tutarı gösterir.

Bitcoin Rezerv Riski
Bitcoin Rezerv Riski Metriği

Arcane’nin son raporu, Bitcoin yatırımı yapmak için Rezerv Riskinin “cazip risk/ödül oranının” göstergesi olan “düşük seviyelerde” olduğunu gösteriyor. Yukarıdaki grafiğe bakarak yeşil bölgenin piyasadaki güvenin yüksek hissini gösterirken, kırmızı bölge yatırımcılar arasındaki düşük güveni göstermektedir.

18 Şubat’ta Bitcoin’in gün içinde yüzde 5,77 oranında değer kazandığı dönemde Rezerv Riski yeşil bölgede güçleniyordu. 2019’un son çeyreğinden bu yana ve 2020’nin tamamında Rezerv Riski yeşil bölgede seyrediyor ve HODL’sların Bitcoin fiyatına olan güveninin tam olduğunu gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x