Yükleniyor...

Ontology (ONT), Chainlik (LINK) İle İşbirliği Yaptığını Duyurdu!

25 Kasım Pazartesi günü, Ontology (ONT), Ontology platformunda dış bağlantılı akıllı sözleşmelere izin vermek için Chainlink (LINK) ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Ontology ONT Chainlik LINK İle İşbirliği Yaptı

25 Kasım Pazartesi günü, Ontology (ONT), Ontology platformunda dış bağlantılı akıllı sözleşmelere izin vermek için Chainlink (LINK) ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Ontology’nin Medium blogunda yayınlanan yazıda işbirliğine ilişkin detaylar paylaşıldı:

“Blockchain’ler yalnızca içinde önceden depolanmış verilerle hesaplama yapabilen kendi kendine yeten ekosistemlerdir. Bir oracle dış dünyaya açılan bir kapıdır (zincir dışı) ve zincir dışı veri girişlerinin akıllı sözleşmeye girmesine ve çıkış verilerinin harici sistemlere itilmesine izin verir. Bu bağlamda, oracle tabanlı bir akıllı sözleşme dış olaylar hakkında sorulara cevaplar sağlamak, mevcut bir ödeme sisteminde bir ödemenin gerçekleştirilmesi gibi gerçek dünyadaki değişiklikleri tetiklemek için bu bilgilerin kullanılmasına izin verir.”

Ontology ekibi, Chainlink ile yapılan işbirliğinin “Ekosistem geliştiricilerimiz için muazzam faydaları olan dış bağlantılı akıllı sözleşmeler yaratma konusunda Ontology ekosistemine yeni bir seçenek sunduğunu” belirtiyor.

Ontology ve Chainlink Nedir?

Haziran 2018’de kullanıma sunulan ve NEO gibi Çin merkezli açık kaynaklı Blockchain projesi olan Ontology, genel amaçlı akıllı sözleşmeler platformu olmaktan ziyade dijital kimlik kavramına odaklanıyor (örneğin tıbbi kayıtlar, fikri mülkiyet gibi).

Chainlink ise akıllı sözleşmelerle (teorik olarak herhangi bir Blockchain’de) gerçek dünya verilerini birlikte çalışır hale getirmeyi mümkün kılan merkeziyetsiz bir Oracle ağıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x