Yükleniyor...

Önümüzdeki 5 Yıl İçerisinde Bitcoin’in En Popüler Olduğu Kıta “Afrika” Olabilir

Fiat para birimlerinde yaşanan küresel belirsizliklerden dolayı, insanlar her geçen gün artan bir şekilde kripto varlıklara yöneliyor.

kripto para afrika

Fiat para birimlerinde yaşanan küresel belirsizliklerden dolayı, insanlar her geçen gün artan bir şekilde kripto varlıklara yöneliyor. Hindistan, Güney Kore, Almanya ve Fransa gibi birçok ülkenin kripto ticaretini yasallaştırması bu ilginin artmasında büyük rol oynuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Google Trend’lerde Bitcoin (BTC) arama hacmi de bu yıl zirve yaparak, insanların kripto paralara olan ilgisini bir kez daha gözler önünde serdi. Google ve diğer arama motorlarından elde edilen arama hacimleri, arz talep ilişkisi ile fiyatlanan kripto paraların geleceği açısından oldukça önem arz ediyor.

Son zamanlara yayınlanan bir podcast’te Paxful’un CEO’su Ray Youssef, özellikle Afrika’da Bitcoin kullanım oranının ciddi bir şekilde arttığını ve artışın bu şekilde devam etmesi durumunda, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Afrika kıtasının en büyük Bitcoin kıtası olacağını açıkladı.

Afrika ve Bitcoin arasında sürekli büyüyen bir ilişki mevcut. Bunun en büyük sebebi ise, enflasyonun sürekli artması, yetkililerin aralıksız para basması, ülkelerdeki sermaye kontrolleri ve kısıtlamaları, son olarak ise pandemi sürecinde yaşanan ekonomik belirsizlikler, kullanıcıları kripto borsalara yönlendirdi.