Anasayfa Bitcoin Haberleri Önümüzdeki 5 Yıl İçerisinde Bitcoin'in En Popüler Olduğu Kıta "Afrika" Olabilir

Önümüzdeki 5 Yıl İçerisinde Bitcoin’in En Popüler Olduğu Kıta “Afrika” Olabilir

ABONE OL:google-news

Fiat para birimlerinde yaşanan küresel belirsizliklerden dolayı, insanlar her geçen gün artan bir şekilde kripto varlıklara yöneliyor. Hindistan, Güney Kore, Almanya ve Fransa gibi birçok ülkenin kripto ticaretini yasallaştırması bu ilginin artmasında büyük rol oynuyor.

Google Trend’lerde Bitcoin (BTC) arama hacmi de bu yıl zirve yaparak, insanların kripto paralara olan ilgisini bir kez daha gözler önünde serdi. Google ve diğer arama motorlarından elde edilen arama hacimleri, arz talep ilişkisi ile fiyatlanan kripto paraların geleceği açısından oldukça önem arz ediyor.

Son zamanlara yayınlanan bir podcast’te Paxful’un CEO’su Ray Youssef, özellikle Afrika’da Bitcoin kullanım oranının ciddi bir şekilde arttığını ve artışın bu şekilde devam etmesi durumunda, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Afrika kıtasının en büyük Bitcoin kıtası olacağını açıkladı.

Afrika ve Bitcoin arasında sürekli büyüyen bir ilişki mevcut. Bunun en büyük sebebi ise, enflasyonun sürekli artması, yetkililerin aralıksız para basması, ülkelerdeki sermaye kontrolleri ve kısıtlamaları, son olarak ise pandemi sürecinde yaşanan ekonomik belirsizlikler, kullanıcıları kripto borsalara yönlendirdi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakAmbcrypto
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,466TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar